Design a site like this with WordPress.com
Get started

Pozdrav zo Seoulu

Balenie vecí v Brisbane sme nakonice zvládli. Všetko je už uložené, a kľúče od bytu odovzdané.

Hotel v Brisbane bol skvelý. Veľmi sme si to užili, hlavne welcome drinks.
Paa paa, Brisbane.

Včera sme prileteli do Seoulu. Hneď od letiska na nás zapôsobil. Všetko je tu strašne futuristické, po termináli sa premával robot. Ľudia sa ním fotili, a on im to rovno poslal buď na e-mail alebo na FB. Normálne ho tým tak vyčerpali, že potom zahlásil, že si ide dať pauzu, zobral sa a odišiel.

Cesta z letiska bola tiež zážitok. Stredom diaľnice sa tiahla dlhá farebná fontána. Taxikár nás viezol 120 km/h miestami, kde mal ísť 60 km/h. Cestou boli dokonca radary, ale on ich ignoroval.

Jedlo je tu vynikajúce. Ochutnali sme rôzne nudle, akési malé vajíčka, malé rybičky s veľkými očičkami, klasické kórejské jedlá a kimchi. Let s Korean Air bol veľmi príjemný, a cesta ubehla. Zrovna sme v polovici. Ďalší let bude mať 11 hodín.

Hotel máme super. Je moderný a tiež vyzerá novo. Všade tu majú futuristické záchody, ďalej to radšej nebudem rozoberať, čo všetko robia.

Vyvalili sme sa na posteľ a zapli si TV, čo tam asi dávajú. Jeden program bol reklamný, a stále na ňom bežali reklamy na bidety. Non-stop dookola. Chvíľu sme na to pozerali, ako tam demonštrujú použitie bidetu – do misy dali niečo ako Nutelu (dúfam, že to bola ona). Pustili program a tryska Nutelu úplne zmyla. Sledovali sme to v nemom úžase. Ani sme nedýchali. No nič, stačí. Vypíname TV, ideme sa pozrieť po okolí.

Je to sila, ako to tak počítam, ešte ani neubehli dva roky, a za tú dobu sme precestovali polovicu zemegule a navštívili 11 štátov! Česko, Slovensko, Arabské Emiráty, Singapur, Viktóriu, ACT, New South Wales, Queensland, Indonéziu, Nepál a Južnú Kóreu.

Posielame narýchlo pár fotiek. Krásne tu kvitnú sakury.

Práve tu kvitnú sakury
Záchod s detským programom. Na toto sme teda nemali odvahu, ale vyhrievané prkénko bolo fajn.

Počas 10-hodinového letu sme zmenili, okrem polovičky zemegule, aj ročné obdobie. Z jesene sme v jari. Z príjemných queenslandských teplôt (okolo 25°C) sme v 13°C. Nič moc, ale na ďalšie chladnejšie týždne si budeme musieť nejako zvyknúť. V Seoule je vlhkosť až na 90%, tak je to výraznejšie. Po prechádzke po meste sme poriadne vytuhli. Snáď máte doma teplejšie.

Do skorého videnia!

10 thoughts on “Pozdrav zo Seoulu

Add yours

  1. [1]: Tak to má mrzí, že som to nerozpísala V skratke – vyhrieva to prkénko, omýva prdelku a vraj aj vysušuje akýmsi zabudovaným ventilátorom. Program “auto” pre deti netuším, čo by mohol robiť. Asi im spraví celú procedúru jedným vrzom

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: