Design a site like this with WordPress.com
Get started

Veci, ktoré mi tu hlava nepoberá

Po dlhšej dobe zdravíme z južnej pologule. Vedeli sme, že keď sem prídeme, bude to tu asi iné. Ale že až tak, to sme teda nečakali.

Tento článok vznikol na popud, keď sused znovu začal kosiť v nedeľu, presne v 12h, na obed. Pre Ozíkov je podľa všetkého naideálnejšie začať vrčať s kosačkou, keď je nedeľa a Slnko najviac praží, aj keď všetky odborné články tvrdia, že cez obed je kosením tráva najviac vystresovaná. Ani nebudem zdôrazňovať, že vtedy najviac pripeká na hlavu a nie je to príjemné. Pomaly si začínam myslieť, že im nemá na čo pripekať.

Z Austrálie máme čím ďalej tým silnejší pocit, že sa chová, ako keby svet za oceánom neexistoval. Vyzerá, že vôbec nesledujú dianie vo svete a idú si to svoje. Veci sa tu dejú buď strašne opozdene, alebo vôbec.

Narážam tým hlavne na to, čo sa Kovidu týka. V ČR sa uznáva očkovanie, prekonanie nemoci alebo negatívny test. Tu na výber nemáme a jediné možné riešenie je očkovanie. Nikoho nezaujíma negatívny test. Prekonanie choroby sa tu neuznáva. Začíname si myslieť, že je to silné lobby za vakcínu. Nemáme tu prístupné žiadne osvedčené lieky, ktorými by si človek okamžite pomohol, keď to chytí. Keď sa začínalo očkovať, sľubovali, že keď sa naočkujeme, budeme chránení a nemôžeme to šíriť. Teraz je to už inak a už to môžeme chytiť aj cez očkovanie. Pred Deltou nás to neuchráni. Občas medzi rečou spomenú, že to síce chytiť môžeme, ale nemali by sme skončiť v nemocnici a umrieť na to. To je asi posledné eso v rukáve, ktoré majú.

Plne očkovaní ale aj tak umierajú, aj keď už majú niekoľko týždňov po druhej dávke. Väčšinou to ospravedlnia tým, že ten človek už bol aj tak chorý alebo starý (pritom práve títo ľudia museli ísť do očkovania ako prví, aby boli ochránení). Je to celkom hnus. Ľudia tu proti tomu (slušne) protestujú, a je ich čím ďalej, tým viac. Už sa pridávajú aj očkovaní. Cítia sa oklamaní. Vo Viktórií zakazujú neočkovaným vstup do obchodov či knižníc… V NSW dokonca ľudia z úradu kontrolujú, či sú návštevníci na pláži očkovaní. VONKU. Politici honia percentá preočkovanosti, aby splnili plán. Ľuďom sa do toho veľmi nechce, ale mnohí nemajú na výber. Buď nikam nemôžu, alebo môžu prísť o prácu… Vo Viktórií a v NSW sa dávajú očkovať, aby mali naspäť slobodu a skončil lockdown. Preto sú už na 80%. Po preočkovaní čísla klesajú. Vyzerá, že to zabralo… lenže má to jeden háčik. Očkovaní sa už nedávajú testovať, keď majú príznaky, lebo si myslia, že sú chránení a nemôžu to chytiť. A tak sa občas stane, že to sem do Queenslandu nejaký ten plne očkovaný nejakým štýlom zanesie. Teraz tu nemáme veľa prípadov. Pomaly začína leto, tak možno ani nebudeme mať, ale chcú konečne otvoriť hranice (pre očkovaných), tak sa to môže zmeniť.

Väčšina ľudí tu žije médiami a berie to, čo sa tam povie za sväté. Naivne si myslia, že by nám nikdy neprikázali nič, čo by nám mohlo ublížiť. Neviem s kým sa tu radia, ale kopec vecí nedáva zmysel. Napríklad zakázanie akýchkoľvek vyskúšaných liekov, ktoré by mohli zabrániť tomu, aby človek neskončil v nemocnici (lieky na Kovid sa tu akosi stále neschvaľujú). Máme dokonca podozrenie, že v nemocnici liečia ľudí vysokými dávkami kyslíku, čo v USA i v Európe už dávno nerobia, pretože to môže ublížiť ešte viac. Nie je tu dostupná žiadna liečba, ktorú by ste podstúpili hneď ako by sa zistilo, že Kovida máte. Praktický lekári (ale aj iní praktici) majú zakázané liečiť Kovid, lebo tu na to žiadne schválené liečivo nie je. Ivermectin by vám dali až v nemocnici (kedy by už na to bolo samozrejme neskoro). Pritom za zdravotné ošetrenie si tu každý musí platiť sám… Znie to až neuveriteľne, že?

Vláda a zdravotná organizácia ani nemá záujem vzdelávať ľudí, ako si proti tomu posiliť imunitu. Nič sa nekoná. Ivermectin je tu zakázaný tak isto ako akékoľvek iné liečivo, ktoré na Kovid nie je schválené, aj keď vo svete pomáha. Riešením je jedine vakcína. Keď chcete potravinové doplnky, ktoré posilujú imunitu a boli pri liečbe osvedčené, musíte si ich kupovať zo zámoria a dúfať, že sa to k vám cez kontrolu dostane.

Keď zavoláte na linku vyhradenú pre Kovid informácie, jediné, čo sú schopní vám poradiť je, že keď to chytíte, máte sa izolovať a ak je vám zle, máte si dať si Paracetamol (ten sa tu voľne a bez obmedzenia predáva v supermarketoch). Minule sa ním predávkoval Jirkov bývalý kolega a mal z toho žltačku… ale to je iná story. Jediná možná prevencia je podľa tunajšej vlády očkovanie. Niektorí politici, hlavne tí vo Viktórií, sú tak mimo, že vyhlásili, že neočkovaní ľudia by mali odmietnuť liečbu na Kovid. A čo neočkované deti? To je taká sprostosť, ako keď niekto opitý spôsobí dopravnú nehodu, a mali by ho kôli tomu odmietnuť ošetriť. Toto mi vážne hlava nepoberá.

1. obrázok je o nezaznamenaní vážnych reakcií ľudí, ktorí museli byť po očkovaní hospitalizovaní (iba 2 z 35 sa dostali na zoznam) 2. je o tom ako sa všetci zo zdravotníctva NESMÚ k ničomu ohľadom Kovidu vyjadrovať 3. ako na stránkach QLD health píšu, že sú zaneprázdnení, lebo prijímajú veľa reportov o nežiadúcich účinkoch (ale v očkovaní sa veselo pokračuje)

Neviem ako to je u vás, ale tu sa ani nevydávajú výnimky, kedy by človek nemal byť očkovaný. Mladý, nízkorizikový? No exemption. Autoimunitné ochorenie, zlá zrážanlivosť krvi, rakovina, alergia na látku vo vakcíne? Nie je kontraindikáciou. Tehotná? Okamžite naočkovať, je jedno v ktorom trimestri je. Je toto normálne? Tehotná žena, čo pomaly nemôže nič jesť, piť, nemôže kopec liekov, nemôže očkovanie napr. na TBC… si má dať pichnúť niečo, čo je tu medzi ľuďmi asi tak rok? Čo sa Austrália upísala, že získa pre farmaceutické firmy data od tehotných?! Asi to tu naozaj nevedia nijako liečiť (alebo si nechali zviazať ruky od farma firiem) a tak všetkých hrnú do očkovania. Kopec žien hlási po očkovaní vynechanie menzesu, ženy v prechodu sa sťažujú, že ho znovu dostali. Niektorí majú po očkovaní vyrážky po celom tele, alebo majú aj dva týždne bolesti hlavy. Niekto povie, že je to normálna reakcia na vakcínu. Už sme si toho toľko naštudovali, že vám s istotou môžem povedať, že nie je. Zistili sme, že dôvodom nežiadúcich účinkov môže byť aj zlé podanie – že namiesto svalu trafia žilu a dostane sa to do krvného obehu, čo sa samozrejme nemá stať, no nikto to tu neskúma. Nikoho to tu nezaujíma. Čo ich zaujíma, sú len percentá.

Jediná možnosť ako upozorniť na možné komplikácie je zdieľanie medzi ľuďmi. Nahlásenie zjavne nepomáha. Média nám prezentujú, že sanitky nestíhajú, lebo vozia nakazených. Čo tu ľudia zdieľajú, tak vozia hlavne očkovaných s vážnymi komplikáciami. Ničomu sa nedá veriť.

Jedna vec je ten podivný nátlak… a druhá, ako nám (ne)podávajú dosť podstatné informácie a dookola verklikujú, že je to “safe and effective”. Napríklad, nedávno nám tvrdili, že očkovanie obsahuje hlavne vodu a neobsahuje žiadne alergény, pritom dva dni dozadu som náhodou zistila, že v nich majú zakomponované konzervanty ako polyethylén glycol (PEG), čo je alergén a môže spôsobiť anafylaktický šok, alebo v ďalšej vakcíne je napr. EDTA… Najlepšie je, že oni vás do toho dotlačia a ešte vám dajú podpísať prehlásenie, že ste boli informovaní o vedľajších účinkoch (snáď aj o tých, o ktorých sa ešte ani nevie) a preberáte plnú zodpovednosť. Farmaceutické firmy sú plne zbavené zodpovednosti za niečo, čo vyvinuli. Tak buď to risknete a dostanete slobodu akurát s možnými zdravotnými komplikáciami, ktoré možno ani nepôjdu vziať späť a do budúcna sa ešte uvidí čo sa objaví a koľko preočkovaní bude musieť človek ešte podstúpiť, alebo budete na každom kroku znevýhodňovaní prípadne spoločnosťou ukameňovaný (pritom informácie o očkovaní by ste po správnosti nemali s nikým zdieľať, ani by sa vás na to nemal nikto pýtať). Vitajte v Austrálií, v slobodnej krajine (“we are one and free” – úryvok z austrálskej hymny).

Nie sme proti očkovaniu. Ak to má pomôcť a je to naozaj bezpečné, nevidím dôvod prečo by sme do toho nemali chcieť ísť, ale takýto neetický prístup ako nátlak, manipulácia, zastrašovanie (link len pre silnejšie povahy), podmiená sloboda alebo mlženie informácií o zložení či nežiadúcich účinkoch, naozaj nie je v poriadku. Mám podozrenie, že nám tu pomaly ale isto začína komunizmus.

Brisbane dnes – výstavba v CBD
V túto dobu nám tu kvitnú fialové stromy – Jacarandy.

18 thoughts on “Veci, ktoré mi tu hlava nepoberá

Add yours

  1. Dori, poslednou dobou som na teba dosť často myslela. Pozerám, že to máme veľmi podobne. Zo začiatku sme boli očkovaniu celkom naklonení. Lenže postupne sa začali objavovať také informácie, ktoré nás od toho začali odrádzať. Poslednou kvapkou neboli ani tak tie nežiadúce účinky, ako nátlak a neúplné pravdy zo strany vlády a organizácií. Vtedy sme si povedali, že niečo naozaj nie je v poriadku.

   Like

 1. Musím říct, že Australani mě teda překvapili…. Jako jo, vždycky byli takoví sami pro sebe (to bylo vidět právě na těch předpisech a pravidlech). Ale tohle mi přijde trochu silný kafe!

  Pořád doufám, že jak někteří naznačují, pravda vyjde najevo… Ale i když jo, tak doufám, že se něco STANE. Aby to nakonec nebylo tak, že cenzura bude pokračovat a kde nic, tu nic…

  Mimochodem, MUDr. Igora Bukovského právě kvůli covid-19 zakázali, smazali mu celý Youtube kanál. Teď je pouze tady:

  MUDr. Igor Bukovský, PhD.

  Like

 2. Trochu jsem z tvého článku rozpačitá. Něco mi v tom silně připomíná chaos posledních skoro dvou let u nás, kdy vláda naprosto ve všem selhávala. To že lidé berou za svaté co se dozvědí z médií platí i tady, nejhorší je fb. Tam se každý hoax bere za tu správnou informaci, hlavně na sociálních sítích se vyrojilo milion odborníků na všechno kteří nejlépe vědí jak to s kovidem je. Ovšem druhá věc je ta, že se strašně rozmohla internetová síť Jedna paní povídala. Zrovna třeba ten menzes u žen po přechodu. Zeptám se, ty máš spolehlivou osobní zkušenost ze svého okolí o takové věci? Nebo to máš právě z netu? A nebo to právě jedna paní povídala? My jsme v práci tři 60+ a 65+ všechny naočkované oběma dávkami a žádné takové věci se nedějí. A popravdě ani nikoho takového ani neznám. A ani v práci kde je takových žen dost a hodně upovídaných, takže by se to hned rozneslo se nic takového nezaznamenalo…. vedlejší účinky samozřejmě budou, jako u všech léků které jsou “prověřené” ale to je u lidí normální, každý reaguje jinek. I na ten obyčejný paracetamol. Obrovské problémy můžeš mít i z brufenu, já třeba nemůžu acylpyrin. Hned se po něm osypu. Dory třeba měla obrovské problémy, já při první dávce nic a při druhé jen jeden den mi bylo špatně protože mi to očkování snížilo už tak dost nízký tlak.
  To že tě očkování neochrání před nákazou a nakažením jiných se tu ví od začátku a od začátku to tak bylo i prezentováno. Očkování není léčbou, vždy jen prevencí fatálních následků nemocí. určitým obranným štítem. I když se ti možná zdá, že to k ničemu není, je aspoň tady vidět, že opravdu aspoň zabraňuje těm smrtelným následkům, i když zase lidé umírají, ale v podstatně menší míře . Tedy pokud ovšem nejsou data nějak upravovaná. I já zastávám názor, že kovid je za posledních sto let největší šance jak vydělávat velké peníze ve jménu péče o lidi. A i mě někdy připadá, že už to je skoro uměle udržované mezi lidmi. Nicméně tyhle názory jsou jen moje a není pro ně žádný relevantní podklad a tak si je nechávám pro sebe. Pokud se ukáže že jsou špatné, budu jen ráda.
  Jinak je fajn, že jsi zpátky, už jsem měla strach co s tebou děvče je 😉

  Like

  1. Wendy,
   já to zapomněla uvést u svých negativních účinků: mně se menses na půl roku taky dost rozhodil! Byl nepravidelný, týden sem, týden tam! Takže si můžeš sama domyslet, kdyby žena chtěla otěhotnět, co to znamená… A já jsem SKUTEČNÁ… A moje migrény byly právě vždy hormonálně vázané na menses (většinou 1 nebo jedna dvojitá vlevo-vpravo do měsíce). Tak proto se mi po očkování tak strašně moc migrény rozjely. Srovnalo se to po víc než půl roce. Byl to děs. Myslím 10 dní jsem musela být po 2. dávce doma. A pak to bylo stejně kritické…
   KAŽDÝ JSME JINÝ! Můžeš mluvit o štěstí, že jsi žádné závažné účinky neměla.

   Like

  2. Žijem! Síce je to teraz ťažšie, ale žijem 🙂 Mňa napr. nesmierne vytočilo, ako nám tu tvrdia, že to žiadne alergény neobsahuje, pritom Pf**er obsahuje PEG (je súčasťou ALC-0159). Menej úmrtí, to je diskutabilné. Možná je aj hra s datami, ale kľudne to môže byť aj tým, že novšie varianty nie sú tak smrteľné. V NSW bola úmrtnosť očkovaných pri 70% plne očkovaných 4% čo je podľa mňa celkom dosť, na to, že sľubovali, že očkovaní v nemocnici ani neskončia. Je to plné neznámych a vyzerá, že pre mladých ľudí tie diskutabilné benefity vakcíny zatiaľ neprevyšujú nad možnými (i neznámymi) rizikami. Skôr to vypadá ako špinavá hra s našim zdravím pre peniaze, aký si bežný smrteľník ani nedokáže predstaviť. Zastrašovanie je už fakt silný odvar. To, aké kontrakty sa s farma firmami podpisujú je absolútne šialenstvo. Vôbec z toho potom nemám pocit, že je to pre naše dobro.

   Tie problémy s menzesom, ako som už spomínala, môžu byť aj v tom, že to tu nesprávne očkujú. Veľa žien z Viktórie sa tu na to v jednej skupine sťažovalo. Dokonca tam bola dcéra jednej 80-ročnej babičky a tá vravela, že to asi bude znieť divne, ale babi začala dva dni po podaní krvácať. V UK sú tieto data verejné. Myslím, že okolo 30tis žien nahlásilo hormonálne problémy, ale veľa ľudí nič nenahlasuje alebo sa to nezaznamená. Myslím, že pre mladých je toto vážny problém s jednou veľkou neznámou, čo bude neskôr, za rok, za dva, za desať… Nemôžem si pomôcť, ale toto na mňa pôsobí čisto ako business. Dorkine prvé video je veľmi výstižné. Očkovať malé deti a tehotné je už přes čáru. Som zvedavá, ako dlho to tam na Youtube ešte bude.

   Like

 3. Jo a Wendy, myslím, že jsi na to kápla: “kovid je za posledních sto let největší šance jak vydělávat velké peníze ve jménu péče o lidi. A i mě někdy připadá, že už to je skoro uměle udržované mezi lidmi.”

  Taky jen můj názor – pokud se mýlím, jsem ČLOVĚK, protože mýliti se je lidské. 🙂

  Like

 4. Zlyhal som Vzdal som sa! Práve túto sobotu som predsa len vliezol do električky pri Zoo v Curychu a nechal si pichnúť prvú vakcínu. Susedia ma už nenávideli ako prašivú ovcu a vraha. Komplikácie zatiaľ žiadne, len zármutok, že som podlahol…Teraz už som opäť člen komunity a to veľmi moderný, lebo mám v sebe MODERNA, nech to parom berie!
  (Aspoň bol personál v tramway-i sympatický a policajný pes, ktorý tu pojazdnú “ordináciu” strážil, sa o mňou rád hral…)

  Like

  1. Netreba mať za to výčitky! Niekedy je lepšie, keď zvolíme túto cestu, aby sa človek ubránil spoločnosti, že je iný, skeptický, že sa zaujíma o seba, o svoje zdravie… aj keď vie, alebo tuší, čo je v zákulisí. Pretože je zdravé mať otázky. A keď na otázky nechodia rozumné odpovede, potom určite nie je niečo v poriadku.

   A tento človek ich má teda bohate: https://cmnnews.org/story/an-australian-engineer-speaks-out-the-many-mysteries-of-covid-fcaOmOQ1CLVZ23UMltlDZ

   Nech si každý robí to, čo uzná za vhodné. Veď o tom by mala byť sloboda. Nie ukazovať na každého prstom a šíriť nenávisť. Som rada, že ti z toho nič nie je. Kiež by viac ľudí malo také šťastie.

   Like

 5. Každý tlak vytváří logicky protitlak, takže kdyby mě podobně tvrdá pravidla takovým způsobem tlačila do kouta, asi bych byl vůči očkování nastraženější, než jsem.

  Like

  1. Presne taký (opačný) efekt to u nás má. Človek potom začne premýšľať, prečo by nás do toho niekto tak veľmi chcel tlačiť, keď predsa nikomu cudziemu na nás nezáleží. Jedine, že by sa Austrália niečomu upísala. Je to naozaj zvláštny prístup. Hlavne, keď človek vidí, ako do toho nútia tehotné, alebo ľudí alergických na nejakú zložku vakcíny (predovšetkým na ten nebezpečný PEG). Výnimku nedostanú.

   Like

  1. Ajeeje, lenže to s tými protilátkami býva tiež rôzne. V tele ich vraj nemusíme mať veľa (keď tam vírus nie je), ale môžeme byť stále odolní. Ide o akúsi “buněčnú pamäť”. Nie som expert, ale niečo mi vraví, že očkovať tretiu dávku so starou vakcínou (čo nie je na Deltu) je tak trochu odveci. Keď je tak jednoduché mRNA predělat na novú variantu (ako farmaceutickí experti tvrdia), prečo sa stále očkuje starou?

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: