Design a site like this with WordPress.com
Get started

Novoročný pozdrav z lockdownu

Pozdravujeme vás z krajiny “down under”. Momentálne sme usídlení doma a vonku krásne prší. V piatok nám nariadili lockdown. Vyskytol sa tu totiž jeden lokálny prípad a preventívne nám nakázali nevystrkovať z domu nos.

Prípad sa týka jedného zamestnanca z karanténneho hotela, kde boli ubytovaní tí, čo do Austrálie prileteli zo zámoria. No a ten chudák to tam od niekoho chytil. Keďže sa jedná o nákazlivejšiu variantu vírusu “z UK”, v Queenslande nechceli nič riskovať a od včera 6pm do pondelka 6pm má celé okolie Brisbane nariadený lockdown. Za pár dní uvidíme, či sa to tu rozšírilo, alebo to stihli zavčas podchytiť. Akurát niektorým ľuďom hrablo a znovu vyvolali paniku, aj keď obchody ostávajú počas týchto troch dňov otvorené, len do nich musíme s rúškou. Vyvádzali dokonca aj tam, kde lockdown nariadený ani nebol (Gold Coast). Dúfam, že vykúpili všetok toaletný papier, aby boli adekvátne pripravení na nastávajúci “koniec sveta”.

Do toho všetkého v TV a v novinách neustále hovoria o tom chaose v USA, že za to môže Trump a bla bla… akurát sú to všetko polemiky o ničom. Ľudia tam pár dní protestovali v kľude, a zrazu sa to zvrhlo. Sú rôzne teórie. Jedna dokonca taká, že tam medzi protestujúcich mohli niekoho dosadiť, kto tam to stádo pošťuchne, rozdivočí… a oni teraz môžu kydať na Trumpa, že za to všetko môže, a môžu sa ho rýchlejšie zbaviť, keďže je medzi politikmi nežiadaný. Ale to sa v médiách samozrejme nerozmazáva. Ach, tá politika… to sú hrozné špinavosti. V takýchto prípadoch je dôležité uvedomiť si, že nikdy nepoznáme celú pravdu, a to, čo nám v TV prezentujú, môže byť nakoniec úplne inak.

A viete, aká je najneutrálnejšia téma na diskusiu? O počasí! Ako som vám už spomínala, toto leto je úplne iné. Minulé bolo v túto dobu celkom suché, tento rok tu máme krásne búrkové obdobie s teplotami do 30°C. Počas štyroch rokov, čo sme tu, máme prvé letné ráno kedy je chladno a raňajkujeme pod dekou. V jednej ruke croissant, v druhej káva… strašná pohoda, keď je víkend… a do toho prší.

Rozhodla som sa, že rok 2020 nebudem nijako zhŕňať. Skôr si budem užívať tie príjemné chvíle a radšej spíšem, za čo som vďačná, než by som rekapitulovala minulý rok, ktorý možno stál za houby, ale niečo nám aj dal. A tak ďakujem, že:

 • máme strechu nad hlavou, kde sa cítime dobre, a keď prší, tak sme v teple a suchu (za to ďakujem, od kedy sme boli v Nepále)
 • sme všetci zdraví
 • nie sme súčasťou paniky, v ktorej tu niektorí žijú
 • mám skvelého manžela, ktorý ma podporuje a spoločne zvládame prežiť túto dobu
 • sme v Austrálií (aj keď to tu občas ružovo nevyzerá)
 • sme aj v tejto zložitej dobe mali možnosť cestovať a spoznávať krásne miesta
 • máme (s manželom) rovnaké záľuby, ktoré ďalej rozvíjame (Pioneer DJ a motorky nám stále robia radosť)
 • všetko je tak, ako má byť
 • blogeri z bývalého blog.cz to nevzdali a stále píšu kvalitné články, ktoré ma vedia pobaviť alebo dojať
 • navštevujete môj blog a píšete mi sem komentáre. Každý ma poteší.

Keď to mám zhrnúť, tak obdobie bolo také… skôr rozjímacie než akčné. Človek by sa mal vedieť aspoň na chvíľu zastaviť, zamyslieť, prehodnotiť… Nie sa len za niečim bezhlavo naháňať. Času je na to teraz dosť. Nie je to úplne jednoduché, ale postupne sa k tomu určite dopracujeme.

Prajem vám do nového roku veľa síl, nech ten chaos ide mimo nás, nech si každý nájde svoje miesto pod slnkom a venuje sa tomu, čo ho baví a napĺňa.

Prikladám obrázky na zlepšenie nálady, ktoré ma dnes pobavili 🙂

14 thoughts on “Novoročný pozdrav z lockdownu

Add yours

 1. Máš pravdu v tom, že se nikdy nedozvíme z médií pravdu, prostě musí výt s vlky aby si zachovaly příjmy. A nezávislých médií je jak šafránu. Ale mnohem horší jsou ty dezinformační servry, protože ty páchají strašný škody na myšlení lidí.Léto ti závidím, no bez dešťů, těch jsem si teď užívala až až, teď se změnili na sněžení. Ale já chci sluníčko a teplo!!!
  V.

  Like

  1. Dnes si môže v pohode šíriť nepravdy každý, dokonca aj písať články pre internetové noviny bez odkazu na pôvodný článok. Niečo zle preložia a už je nedorozumenie na svete. Už sme na pár takých článkov narazili, kde na BBC o niečom písali a jeden nemenovaný český server si to pretvoril k obrazu svému.

   Vymením trochu vašeho snehu za naše leto 🙂

   Like

 2. Záliba koček v krabicích je okouzlující….!!!
  Tady taky při první karanténě všichni kupovali toaletní papír a papírové utěrky. Jak šílení. Tak jsem si nakoupila taky, nebudu přece čekat, až doje…:-D

  Like

  1. My našťastie kupujeme recyklovaný, o ktorý iní nemajú záujem (asi preto, že nie je tak žiarivo-biely), tak sme v pohode 😄

   Keď sa človek cíti pod psa, kočky v krabiciach sú najlepšia terapia 😁

   Like

   1. Ne, nejlepší není kočka v krabici, ale kočka vlastní (nebo jako u mě, “zapůjčená” od mé sousedky, co bydlí nade mnou). 🙂

    Like

 3. Ju, kočičky udělají vždycky radost. Jejich záliba ve výběru místa k lenošení je úžasná. Naše mi leze i do skříně, když ji nechám pootevřenou. Packou si ji dootevře, aby mohla dovnitř. Ta vylidněná města mají něco do sebe. Hodně radosti v novém roce .-)

  Like

 4. Je pěkné slyšet, že někde vyhlásí drsná opatření kvůli jednomu případu nákazy, zvlášť když u nás za posledních 7 dní svítí 90 000 nových případů. Nevím nevím, jestli bych se v Brisbane cítil bezpečně :-).

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: