Design a site like this with WordPress.com
Get started

Tri týždne v Číne

Zajtra to bude mesiac, čo sme na cestách mimo Českú republiku.

Nejako nám to zrovna výchadza, že po troch týždňoch zase meníme pôsobisko.

Z pekného kľudného Carnegie, rovno do čínskeho epicentra. Tak teda zase kočujeme…

Balenie, to je teraz naše hobby vo voľnom čase.

Odložili sme si kufre a išli sa pozrieť rovno do ulíc plných ázijských ľudí, obchodov s čínskou medicínou, čajových obchodov, reštaurácií… Šanghaj hadr. O ubytovaní vám radšej nebudem písať, lebo je to tak trochu hnus. Číňania tú čistotu asi nemajú moc v krvi. Zajtra idem kúpiť Savo, alebo niečo čo dezinfikuje, aby sme tu tie tri týždne vydržali. Mimochodom, za “úklid” si tu naúčtovali v prepočte asi 300 Kč.

Čože?
Keby tam nebol obrázok tak sa asi ťažko dozviem, že je to reklama na masáž.
Na ulici ma zaujalo, ako sedia holuby na kábli, tak som si ich začala fotiť. Hľadala som tú správnu kompozíciu, aby vynikli a nechcene som tým spôsobila davovú psychózu.
Keď som si sadla na lavičku, už frčali ostatní…

Na obed sme sa rozhodli skúsiť niečo, čo nemáme v Prahe. Objavili sme “Dumpling house”, kde servírujú knedlíčky plnené mäsovou zmesou. Dobrá voľba. Síce neviem v akom stave mali kuchyňu, ale jedlo bolo výborné.

Robia ich z rôzneho mäsa a varené alebo vyprážané na oleji.
Tak toto je bylinkový nápoj Wang Lao Ji. Je vraj dobrý na kocovinu, ale to si nemyslím. Bol sladký ako šťava z cukrovej trstiny.

Dostala som skvelý nápad! Čo takto si ísť kúpiť štetec na maľovanie čínskych znakov?

Lenže z toľkého výberu som si nevedela vybrať, tak asi nabudúce…

Zavítali sme do pár obchodov, ale v jednom som fakt hľadela ako mucha puk. Neviem, či sa vám občas stáva, že neviete kam máte ísť nakúpiť nejakú vec, kde ju budú mať? Tak v tomto obchode bolo úplne všetko! Všetko, čo len v domácnosti môže byť. To máš: stolné hry, varechy, predlžovačky, poštové schránky, vodítko pre psa, náradie, naparovač na knedlíky, Maneki-neko, lávové lampy, uteráky, pohľadnice, nádobky na crème brûlée, krabice, koťogo, strapce pre roztlieskavačky, esenciálne oleje, metly, sviečky… a to všetko na asi 5×15 metroch.

Tesco hadr.
Chceli sme si prečítať čo je nové, ale asi to necháme na neskôr.

Tentokrát ale nie sme v ozajstnej Číne. Cestovali sme autom z Carnegie asi len 25 minút a vystúpili sme asi v úplne inej krajine. Sme tu snáď jediní neaziati v celom okolí. Zmena žiaľ bola nevyhnutná. Tam kde sme bývali, to už po nás mal zabookované niekto iný . Mysleli sme si, že tri týždne nám budú na nájdenie bývania a práce stačiť. OMYL. Teoreticky, bývanie je možné za tak krátku dobu nájsť, ale musíte tu mať známych a s prácou je to asi to isté. Všetci majú kopec času. Ak neradi čakáte, Austrália nie je pre vás dobrou voľbou.

PS: máme dobré správy. Našli sme si vlastné bývanie! Od 9.6 bývame vo vlastnom (prenájme). Včera 12:34 sme podpísali zmluvu. Na naše prekvapenie to všetko prebehlo elektronicky. Byt je kompletne vybavený, takže nič nebudeme musieť kupovať. Nachádza sa v Prahrane, 15 min od pláže. Tu asi naše kočovanie na chvíľu prestane, až kým sa nerozhodneme pre niečo iné.

Pravdepodobne to už bude dom (ak nájdeme prácu).

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: