Design a site like this with WordPress.com
Get started

Keby som sa nepohla o pár krokov, bola by som v nemocnici

Zdravím všetkých. Práve sme prišli domov z mesta a vravím si, že sa rovno ozvem.

Dnes som si zabudla doma mobil, tak sme sa s Jiříkom dohodli cez e-mail, že sa odpoledne stretneme na loďke. Bola som už v 3/4 cesty. Zastavil ma prechod. Stisla som tlačítko a čakala na zelenú pri semafóri (bol trochu ďalej od prechodu). Niečo mi vravelo, že sa mám posunúť nižšie k prechodu.

Autá za rohom dostali zelenú a z križovatky sa vyrútil čierny Mustang GT, ktorý vyštartoval s hvizdom pneumatík. Vyzeralo to presne ako v tých videách ruských šoférov na YouTube. Ako sa pohýnal, v polovici zákruty chytil šmyk (na suchej ceste), vyletel na chodník, napálil to rovno vedľa mňa do semafóru a vyvrátil celú semafórovú rozvodňu – vyradil celú križovatku z provozu. Zo semafóru opadali farebné sklíčka. Keby som sa pred pár sekundami nepohla o pár krokov, už by som teraz ležala v nemocnici. Je fajn vedieť, že zatiaľ nenadišiel môj čas.

Mustang trafil semafór naľavo a rozvodňu za ním. Ja som stála tam, kde je kužeľ.

Šofér ani nevyšiel z auta aby zistil, či sa niekto nezranil (s Jirkom sme sa zhodli, že to pravdepodobne nebude Austrálčan). Jeho “priorita číslo jedna” bolo odsunúť zničené auto z cesty do ulice neďaleko. Bolo to ale prd platné keď nefungovala celá svetelná križovatka. Tak či tak nastal chaos. Baba vedľa mňa to tiež rozdýchavala. Stáli sme tam a nechápali, okolo som vnímala zmätok. Bolo to šialené. Vravela mi, že to celé videla, aj to ako som sa pár sekúnd pred nehodou posunula ďalej. Ktovie, či sa to objaví v Televíznych novinách. Bolo by zaujímavé pozrieť si záznam z kamier z križovatky.

S Jirkom sme sa stretli na lodičke a o všetkom som mu porozprávala.

Ľudská hlúposť nemá hraníc. Najhoršie je, keď tí blázni za volantom ohrozujú ostatných.

One thought on “Keby som sa nepohla o pár krokov, bola by som v nemocnici

Add yours

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: