Design a site like this with WordPress.com
Get started

Stradbroke Island

Už dlho sme odkladali návštevu ostrovu Stradbroke, ktorý máme za rohom. Ani poriadne neviem prečo. Buď pršalo, bolo príliš teplo, alebo sme mali na dni voľna iné plány… ale tentokrát to už konečne vyšlo. Myslím, že k nasledujúcim fotkám ani veľa textu netreba.

Vyrazili sme skoro ráno, len na Jirkovej motorke. Tentokrát som bola pohodlná a chcela som sa vyvážať, aby som sa mohla viac kochať. Potrebovali sme sa dostať na trajekt, ktorý vyráža z Clevelandu.

Aby ste sa na Stradbroke Island dostali, musíte sa vydať na 45-minútovú plavbu.

Pre peších tam jazdí tzv. vodné taxi, a pre vozidlá trajekt.

Nalodili sme motorku, a sadli si na strechu, kde boli lavičky, aby sme sa mohli kochať a mali vietor vo vlasoch.

Plavili sme sa medzi dvomi pevninami. Voda bola kľudná.

Jirkovi som vravela, že mať na trajekte ešte bar (tak ako to bolo, ked sme sa plavili na Green Island), bolo by to dokonalé. Pri vylodení v Dunwich som zistila, že tam nakoniec bol. Cestou naspäť tam určite ideme na občerstvenie!

Po ostrove vedie trochu spevnenej cesty, tak sme ju všetkú pojazdili. Najprv sme sa vydali na vyhliadku na Point Lookout, z ktorého sa zanedlho budú dať sledovať veľryby.

Prvý výhľad z motorky.

Cesta na druhú stranu ostrova trvala necelú polhodinu.

Atmosféra tam bola príjemne uvoľnená, taká hippie-surfistická. Zbehli sme do lokálnej kaviarne. Jirko si dal obrovský Carrot Cake a ja Pie z Byron Bay.

Byron Bay bol oproti tomuto miestu hadr. Ten je len taká turistická atrakcia, kde bývajú celebrity.

Po občerstvení sme sa vydali na turistiku. Pobrázdili sme vyhliadky, pláže a rôzne zákutia. Vo vzduchu bolo príjemných 24°C.

Banksia s výhľadom na oušn
Zátoka
Na tomto mieste sa pravidelne niekto utopí. Sú tam silné prúdy a zatopené jaskyne.
Asparágus v lese. Presne ten, čo dávajú v českých kvetinárstvach do kytíc.
Sme turisti
Tí pohodlnejší sa vydali na pláž rovno autom. #napohodu
Cestou sme postretávali aj klokany. Čudovala som sa, že od čoho sú po celom okolí bobky. Tu som dostala odpoveď.
Trochu krajinárskych fotiek s iPhone-om.
Kamene na pláži

Navštívili sme aj najsevernejší bod ostrovu – Amity Point.

Lokálna vegetácia

Vyvalili sme sa k vode a sledovali, ako sa naháňa vtáctvo. Vo vode sa mihalo milión malých rybiek, niečo ako sardinky. Zrazu začali skákať z vody vo vlnách. Asi ich niečo lovilo. Nejaká potápka.

Všimla som si, že sa zrazu strašne veľa ľudí nakopilo na pontón, a priblížili sa tam aj všetky loďky z okolia.
Čo sa tam deje? Na návštevu prišli delfíny.

No nič, dosť bolo vyvaľovania, je čas vyraziť na náš spiatočný trajekt.

Tentokrát sme si nenechali ujsť časť, kde bolo spomínané občerstvenie.

Už sme mali celkom hlad, tak sme si objednali toasty, a sledovali vtáctvo z pohodlia paluby. To je paráda!

Je super, že sme stihli tento výlet. Už tu máme znovu dni, kedy tu prší ako z krhly.

12 thoughts on “Stradbroke Island

Add yours

  1. Myslím, že je to vďaka tomu, ako nás odizolovali od okolitého sveta. Občas mi chýba európska príroda. Tu je to nádherné, ale po čase tým začne byť človek presýtený 🙂

   Like

 1. Sluníčko, móře, nádherný kytky, teplo…. já tu slintám jak bernardýn! Tedy musím říct, že skládám holt jak tvému iPhonu tak i oku, ty fotky jsou jak z katalogu!! Hned ta úvodní, no to je prostě něco….Víš že asparágus, nebo také špargla je vlastně chřest? Jeho nadzemní dospělá část. Když se zavčasu nesklidí tak z něj tohle vyroste. Takže je to taková užitkovo-okrasná rostlina. Ten červený kalistemon nebo také štětkovec (květy opravdu vypadají jak štětka na láhve) je kytka po které strašně toužím. Měla jsem ho kdysi, ještě v Praze, ale zašel mi, a kupodivu dneska ho koupit v květinářství je docela problém.

  Like

  1. Ten calistemon máme zasadený v záhrade. Je môj obľúbený, rovnako tak aj banksia. Tu ich volajú bottle brush, presne ako píšeš, štětka na láhve 😊

   Like

 2. Nádherný fotky jako vždycky. Nechám se naočkovat a přiletím za vámi 😀
  Asparágus se už do kytek nedává. Hodně frčí borůvčí, pak různý listy nebo nevěstin závoj.

  Like

 3. No dovol, asparágus v našich květinářstvích? Ne děkuji 🙂 Přesně jak praví Padesátka, asparágus je pasé, ale dávám tomu tak tři roky a bude zpátky, když se vrátil nevěstin závoj, asparágus je podle mě v závěsu. Kladno frčí na eukalyptu. Fotky jsou báječné, během prohlížení jsem se chtěla zeptat, kdo z vás je fotoguru a skládá z několika expozic hdr snímky a on to skládá iphone, používáte ještě pak nějaký program na úpravu, nebo to upravíte přímo v telefonu? Profi fotografové. kteří úpravou takových fotek stráví třeba 1h/1fotka musí hodně skřípat zuby nad těmi mobily, já si pamatuji už z diskuzí před deseti lety, jak nadávali, že je teď každý kdo má mobil fotograf, ale třeba Šibík mobily chválí, máš to při ruce, dají se s tím vyfotit skvělé momenty, situace, které bys s velkým foťákem nikdy nechytla. Jsem dřív hodně ráda fotila, teď už jen občas a přesně, mobil to jistí a ty iphony jsou fakt skvělé na focení. Ta pláž je úžasná! Vůbec ta příroda, takže ale na koupání to moc nebylo co? Vycházím od sebe, do vody jedině až když je tak 35 stupňů a víc :D.

  Like

  1. Takže už žiadny asparágus? A čo stará klasika ako karafiáty, či sto červených ruží?
   Fotky sú z iPhone, a sú prehnané mobilným Photoshopom. To, že máme možnosť mať stále po ruke aparát, ktorým niečo cvakneme, je obrovská výhoda. Hlavne čo sa týka momentiek, alebo ružového západu slnka, ktorý strašne rýchlo ubehne, a kým sa človek spamätá, že si ho chce nafotiť, je fuč.
   Jediné, čo sa mi na iPhone nepáči je, že tie čočky dosť deformujú. Zo zrkadlovky to predsalen vypadá prirodzenejšie, ale človek sa s tým viac natrápi. Keď mám plné zuby techniky, fotím na starý ruský foťák s filmom.
   Presne ako píšeš. Teplo je pre mňa len keď je viac ako 30°C. V takejto “zime” sa kúpu len deti 😄

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: