Design a site like this with WordPress.com
Get started

Dicky Beach

Pozdravujeme z jesenného Queenslandu. Podľa kalendára by mala byť jeseň, ale stále máme leto.

Ozval sa nám Brent. Dorazil aj s Julie a so synom Maxom do Queenslandu. Jirko pozná Brenta z Prahy. Hrávali spolu austrálsky futbal za Českú republiku. Julie je pôvodom z Francúzska. Strašne rada počúvam, keď hovorí na Maxa po francúzsky. Ešte stále som z francúzštiny nevypadla – skoro všetko jej rozumiem. Nedávno sa presťahovali naspäť do Austrálie. Predsalen, tá životná úroveň tu je podstatne lepšia než bola v ČR.

Brent spomínal, že v sobotu idú niekomu na svadbu. Dohodli sme sa, že v piatok prídeme na návštevu a zahráme si tennis prípadne zájdeme na pláž, a na obed nám niečo ugriluje. Vyrazili sme hneď ráno, aby sme stihli kúpiť ešte nejakú fľašku nech tam neideme naprázdno. Bývali neďaleko Caloudry (z Brisbane to bola len hodinka a pol). Miesto sme našli celkom rýchlo. Bol to akýsi rezidentný areál s bazénom, tenisovým kurtom a s plážou na dosah. Spoznali sme aj Brentovu maminku. Práve oni tam majú toto “zimné” sídlo. V lete žijú v Tasmánií a v zime tu. Ona je už v dôchodku a manžel ešte pracuje.

Počasie bolo krásne. Nie nadarmo volajú Queensland “the sunshine state”. Slnečných dní je tu strašne veľa. Vyrazili sme rovno na pláž s trochu zvláštnym názvom – Dicky Beach.

Dicky Beach zívala prázdnotou. Najideálnejšie je chodiť na pláž počas pracovných dní. Zapĺňa sa až na víkend.
Najbezpečnejšie je plávať medzi žlto-červenými vlajkami. Tam dávajú záchranári pozor.
Podmienky boli ideálne – príjemná teplota vody, vlny dosahovali 1-2 metre a dalo sa na nich krásne voziť. Znovu sme sa príjemne vyblbli.
Surfisti a v pozadí nákladná loď. V Singapure ich bol plný obzor. Tu bola našťastie len jedna.

Brentova maminka nám rozprávala, aké je to na severe Queenslandu, kde sa narodila. Raz sa tam musíme ísť pozrieť, ale určite nie cez leto. Vtedy tam býva extrémne teplo. Dostali sme tipy na rôzne pláže, kde migrujú korytnačky, kde často bývajú delfíny, a v akej sezóne sa objavujú veľryby. Najväčšiu hrôzu som mala z morských krokodýlov ktoré sú na severe Queenslandu a v Northern Terirtory – Darwin a okolie. Vraveli, že sa objavujú ako v sladkej vode tak aj v mori. Sú obrovské, vážia cez jednu tonu, a človeka dokážu zhltnúť ako jednohubku. Ďalšou nevýhodou žitia na severe sú tropické cyklóny. Zrovna deň pred našou návštevou sa objavilo varovanie, že sa jeden cyklón blíži… ale nakoniec sa rozhodol, že Austráliu obíde, tak z toho nič nebolo a my sme mohli ísť v kľude na pláž.

Neviem, či sa nám to všetko podarí vidieť v tomto živote. Je toho naozaj veľa a to je “len Austrália”.

Po obede sa pláž začala pomaly zapĺňať. Už nás tam bolo asi desať, ale miesta bolo stále dosť.

Okolo jednej už Slnko začalo byť dosť silné, tak sme sa radšej pobrali na obed.

Ako predjedlo sme mali krevety so smutnými očičkami a hlavné jedlo boli obrovské steaky od miestneho butchera – tak veľké, že sme si museli dať jeden na polovicu, aby sme ho celý zjedli.

Bol to veľmi príjemný deň. V podstate každý deň tu môžete mať “dovolenku”, stačí zbehnúť k oceánu. Je to veľmi uvoľňujúce. Keď sa k tomuto relaxu ešte pridajú výborné miestne potraviny – od mäsa po čerstvé tropické ovocie – ľudia tu majú možnosť žiť naozaj kvalitný a zdravý život.

My sme zatiaľ stále zdraví. Za celý pobyt v Austrálií sme nemali žiadnu chrípku ani nič podobné, takže super.

Byť zdravý nie je v podstate žiadna veda. Zrovna som si uvedomila, že už 6 rokov sme do seba nedali absolútne žiadne prášky. Stačí vnímať svoje telo a chorobe sa dá veľmi ľahko predísť. Lenže kopec ľudí telo ignoruje a radšej hltá tabletky lebo je to pohodlnšie, než by mali niečo riešiť alebo nedajbože zmeniť. Tiež som si tým prešla.. ale dnes viem, že to ide aj inak. Bez závislosti na liekoch utlmovákoch a dotovania farmaceutického priemyslu. V podstate to funguje tak, že keď je človek šťastný, berie život tak ako prichádza, žije v láske a harmónií, nelpí na peniazoch a majetku… nie je dôvod, aby ochorel.

A ako sa máte vy? Máte už jar v plnom prúde?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: