Design a site like this with WordPress.com
Get started

Škandál ohľadom výletnej lodi Ruby Princess

Neviem, či to prišlo až k vám do Európy, ale 19. marca sa stalo hrozné fiasko. V prístave v Sydney zakotvila výletná loď Ruby Princess. Nikto nič neskúmal. Loď, mala 2 647 cestujúcich a 1 148 členov posádky. Výletníkov vylodili do ulíc v Sydney, bez akejkoľvek kontroly.

S odstupom času sa zistilo, že sa na tejto lodi nachádzali pasažieri nakazení vírusom COVID-19.

Pamätáte, ako som písala, že Austrália má veľké plus v tom, že je to ostrov, len sa to nesmie podceniť? Tak zjavne tu sú niektorí ľudia na vysokých postoch pre parádu. To, že Austrália je od všetkých izolovaná je síce veľké plus, ale v tomto prípade to akosi nesplnilo účel. Niekto to asi nedomyslel.

Ministrom zdravotníctva v štáte NSW je pán Brad Hazzard. Človeka s lepším menom na post ministra fakt nemohli vybrať. Myslím, že hovorí za všetko. Tento pán má na krku pekný hazard so zdravím ľudí v Austrálii.

Už 30.3 príslušné štátne zdravotnícke orgány odhalili, že v NSW došlo od Ruby Princess k 211 prípadom nakazenia, v Južnej Austrálii to bolo 71, 70 v Queenslande, 43 v západnej Austrálii, 22 v ACT, 18 vo Viktórii, a dva v Severnom Teritóriu. Tasmánia mala v utorok 24. marca tri potvrdené prípady, odvtedy však neposkytuje aktualizáciu.

21. marca minister zdravotníctva NSW Brad Hazzard uznal, že umožniť cestujúcim vystúpiť 19. marca z lode bez testovania bola chyba.

22. marca NSW Health uviedli, že napriek nárastu medzištátnych prípadov prestane poskytovať akékoľvek ďalšie národné alebo medzištátne údaje, iba čísla pre NSW.

Od 19. marca má teraz v spojitosti s touto výletnou loďou pozitívny test na COVID-19 minimálne 600 ľudí v šiestich štátoch a dvoch teritóriách.

To znamená, že cestujúci z Ruby Princess majú na svedomí desatinu všetkých prípadov koronavírusu v Austrálii (5 599 ku 5.4) a štvrtinu všetkých prípadov v Južnej Austrálii – jediný najväčší súbor prípadov v tomto štáte.

K dnešnému dňu, 10 z 34 úmrtí, ktoré boli zapríčinené COVID-19, majú spojitosť s touto výletnou loďou.

Pri skoršom príchode lode (8. marca) zdravotnícky úradníci NSW skontrolovali viac ako 360 cestujúcich, a aspoň deväť z nich bolo testovaných na vírus COVID-19, avšak, všetkým cestujúcim sa umožnilo vystúpiť, a novým cestujúcim nastúpiť na palubu ešte pred tým, než mali výsledky testov.

Hovorca Ruby Princess sa vyjadril k 19. marcu nasledovne: „Náš palubný lekársky tím bol pri liečbe niektorých hostí, ktorí hlásili príznaky (podobné chrípke) prísny, a títo hostia boli izolovaní.

Loď oznámila tieto prípady spoločnosti NSW Health, ktorá následne požiadala o poskytnutie testov po príchode lode do Sydney, z ktorých niektoré boli následne pozitívne na COVID-19.

Spoločnosť NSW Health skôr ale uviedla: „Lekári na palube pred dokovaním nezistili žiadne prípady COVID-19.“

Je to proste jeden veľký chaos… kto čo povedal, a kto čo mal urobiť a neurobil. Myslím, že teraz nie je podstatné skúmať, kto je viníkom, skôr pátrať po tom, ako sa to vôbec mohlo stať, a prečo. Celý svet má vyhlásenú pandémiu, no tu si bez rozmyslu vypúšťajú ľudí z výletných lodí jedna radosť.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: