Design a site like this with WordPress.com
Get started

Obloha ako maliarske plátno

Pozdravujeme z južnej pologule. Rozhodla som sa, že by bola škoda s vami nezdielať, akú krásnu oblohu som tu “down under” nafotila. Dúfam, že vám to aspoň trochu zlepší náladu.

Dúfam, že sa vám niektoré z našich oblôh páčili. Ak áno, rada pre vás znovu niečo pekné nafotím.

COVID-19 update:

Takáto tu je teraz situácia podľa grafových guru.

Ešte stále sme doma, no občas je nejaká udalosť, kedy treba vyjsť medzi ľudí (chystám o tom článok). Rúšky stále nenosíme, ani nosiť nebudeme… a nakoniec som za to aj rada, lebo som sa dozvedela, že dlhodobné nosenie rúšky ničí zdravie – viď tento článok (Dorka, ďakujem za link).

Bola som v Apple vymeniť mobil. Pred vstupom nám zmerali teplotu, vydenzifikovali ruky, a rozdali rúšky. Mala som ju tam prvý krát, a musím uznať, že sa v nej príjemne nedýcha.

Veľmi sa mi tam nechcelo, ale prežila som to.

Chvíľu som si aj vravela, že je zvláštne, že nám to tu nenariadili, ale podľa všetkého by to asi ničomu nepomohlo, lebo nakazených ubúda aj bez rúšok. Horšie je, že tu ľuďom v Aged Care (domovy dôchodcov) a ich návštevníkom, nariadili naočkovať sa proti chrípke. Neviem, či sa to málo predáva, alebo budú tie ich vakcíny čoskoro expirovať…?

Veľa ľudí si uvedomuje (alebo si to okúsili na vlastnej koži), že očkovanie proti chrípke je takmer neúčinné (keďže chrípka každú sezónu mutuje, a nová vakcína sa tak často nevyrába, pretože by sa nestíhala testovať), tak sa tu proti tomu búria, že návšteva domova dôchodcov predsa nemôže byť podmienená očkovaním, ktoré ani nič nezaručuje, a ak niečo spôsobí, ťažko sa to dokazuje. Ja by som teda radšej podporovala svoju prirodzenú imunitu, než do seba hrnula chemické koktejly.

16 thoughts on “Obloha ako maliarske plátno

Add yours

 1. Překrásné fotky. 😮 💙Západy a východy slunce miluji. 💕 Měla bych takový menší dotaz…Jakým fotoapararem fotíš?

  Like

  1. Ďakujem 😊 Fotím normálne na iPhone XS, a občas starým fotoaparátom Vilia, na film. To mi pripomína, že by som už mohla dofotiť film, čo tam mám, a dať to vyvolať. Po tak dlhej dobe už ani netuším, čo tam bude. Ak niečo pekné, tak to určite zverejním 😊

   Like

   1. Važně Iphonem? To tedy koukám. 😮 Mě by se to takhle asi mým telefonem vyfotit nepodařilo. 🤔
    Když už jsme u toho vyvolavaní. Tak mě tak došlo, že mám ještě nevyvolaných par fotek. Možná bych také mohla někdy jít je konečně vyvolat. ☺ 🤔

    Like

   2. Tie farby tu sú naozaj sýte. V Európe sme ešte také západy slnka fakt nevideli 😊 Tak to sme dve… tak šup šup vyvolať 😁

    Like

 2. Já si to příště vždy musím číst DVAKRÁT! To nejdůležitější, zmínku o Dorce, jsem přehlédla! 😉

  Like

   1. Moment, musím kvůli tomu obrácenýmu ksichtíkovi udělat stojku! 😉

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: