Design a site like this with WordPress.com
Get started

Šťastné a veselé

Ospravedlňujem sa všetkým za moju inaktivitu. Posledné dni sme mali trochu hektické. Veď sa blížia Vianoce, tak ako inak. Darčeky sme mali síce vybavené za jeden deň, ale keď sa pustíme do pečenia, je to na viac dní. To pečenie u nás totiž prebieha v letnom období.

Vyzeralo to asi nasledovne: bolo 34°C a ja som preklínala celé leto, lebo sa mi rozpúšťalo linecké cesto. Manžel musel pribehnúť, aby to celé zachránil. Dve hlavy toho určite viac vymyslia než len jedna. Pustili sme klímu, cesto putovalo do chlaničky a spracovávali sme ho na etapy.

Pamätám si, aká výzva bola nájsť tu nejaký obchod, kde by sme kúpili vianočné vykrajovacie formičky. Zbytok sa potom musel nejako vymyslieť za chodu. Tie formičky (a cukrárenská výbava všeobecne) tu moc populárna nie je. Málokto tu pečie vlastné cukroví.

Do receptu pre Austráliu asi bude musieť ísť menej masla. Linecké sú vo finále vynikajúce, len práca s cestom bola tak trochu peklo.

Medzi sviatkami sme pôvodne ani nič neplánovali… lebo COVID… a my ani nejako extra nemáme potrebu stále cestovať. K tomu sa nám ani nechce medzi davy ľudí, ale nakoniec nám Jirkov šéf ponúkol pár nocí v ich plážovom dome na Kingscliff, tak sme prikývli.

Davy ľudí nám stačili v sobotu. Boli sme totiž na vianočnom večierku vo Fortitude Valley (Brisbane). Keďže v Queenslande bolo dokopy 5 prípadov z overseas a lokálne sa to nešíri, nezdalo sa to nebezpečné. Musím uznať, že najviac (proti šíreniu vírusu) pomohlo zatvorenie hraníc. Teraz, keď ľudia cestujú zo zámoria, vždy to sem niekto donesie a musí do karantény. Myslím, že keby sa v Česku zatvorili hranice namiesto obchodov (s tým, že by púšťali len negatívne testovaných), určite by to zabralo lepšie než tie všetky rôzne opatrenia, kedy to aj tak niekto z niekdiaľ dovlečie a roztrúsi to medzi ľuďmi.

Na večierok sme išli na 6pm, ulice boli zaplnené tak sporadicky, všetko vyzeralo byť v pohode.

Vľavo je budova, kde sme mali večierok (to presklené v strede je vodopád) v časti Brisbane zvanej Fortitude Valley, vpravo naša party miestnosť.
Boli aj vianočné crackers plné “super” vtipov. S Jirkom sme ich otvorili 6 a každý som vyhrala 😀
Otázka: Prečo si chlapec berie pravítko do postele? Odpoveď: Aby vedel, ako dlho spal.
A tu sme v plnej kráse. Vpravo je hlavná miestnosť, tzv. boutique bar.

Všetko sa zvrtlo vtedy, keď nám personál baru povedal, že naša párty pomaly končí a máme sa presunúť do hlavnej miestnosti, ktorá je na hore na obrázku. Tam sa nám už nechcelo lebo sa tam zrazu objavilo strašne veľa ľudí a nikto nedodržiaval odstupy.

Vybehli sme teda von a tam ooooobrovský rad ľudí, čo čakali, kým im nezoscanujú ID a nepustia ich dnu. Rozostupy sa samozrejme nedodržiavali ani tam. Celé to bolo podivné. Z Fortitude Valley sa v priebehu pár hodín stala párty oblasť, alebo teda taká disko oblasť, čo my moc nemusíme. Všetci ľudia nám pripadali rovnakí, rovnako oblečení, rovnaké gestá, rovnaký hudobný vkus… vzali sme nohy na ramená a ZDRHAČKA.

Vravela som Jirkovi, že ak tam príde niekto nakazený, to máš hneď stovky prípadov za jednu noc. Fakt tam bolo strašne veľa ľudí. Väčšina z našej párty, po oznámení o ukončení, radšej pozdrhala a nikde sa nezdržovala. Keby sme vedeli aké šialené to potom bude, asi by sme tento večierok viac zvážili.

Ako som spomínala, že teda nakoniec asi pôjdeme medzi sviatkami na výlet do Kingscliff, jediným problémom je, že toto plážové mesto je v New South Wales. Musíme teraz sledovať správy o vývine COVIDu v Sydney, aby sme náhodou neostali visieť niekde na hraniciach. Kingscliff je od Sydney ďaleko, tak snáď to bude všetko v pohode a žiadni nakazení sa tam nerozhodnú cestovať.

Na záver vám prikladám pár obrázkov z vedľajšej ulice. Vyzerá, že majú svetelný kontest.

Santa Clausovia v nenafúknutej podobe. Kým ich nezapnú, vypadá to tam ako po prestrelke. Všetci ležia na zemi.
…a tu sú už nafúknutí.
Nemôže chýbať ani vianočný klokan.

Tak sa nám v tej Európe majte všetci pekne. Prajeme vám krásne a ničím nerušené sviatky. My sa asi za chvíľu pôjdeme hodiť do oceánu, lebo tu začína byť poriadne teplo.

PS: Hlavnou fotkou je naša tohtoročná perníková chalúpka. Musíme ale uznať, že tá naša prvá sa nám vydarila viac, aj keď na tejto som dokázala spraviť na streche ozajstne-vypadajúce rampouchy. To tvorenie sme si minulý rok asi viac užili. Tento rok sme sa ledva zmohli na vianočný koňak, chalúpku a linecké.

6 thoughts on “Šťastné a veselé

Add yours

 1. Milá Simi,
  dnes byl šílenej den, 4 pozitivní pac. při rutinním testování (testování každý týden – my i pac.). Někdo to k nám zatáhl… I přesto, že každej pac. musí mí negativní test při vstupu a nesmí ani nikam chodit…
  V sobotu mám službu, tak snad bude klid. Ale jinak mám volno! Ani zítra nemusím jít (díky Kurzarbeit) do práce! 🙂
  Tak taky hezký Vánoce! Oběma! Balíček tedy k tobě nedorazil… Škoda…

  Like

  1. Dori, to je hrúza! Oni to poroznášajú, ani nevedia ako. To snáď nikdy neskončí. Ale je super, že máš voľno! Ja ho mám po dlhej dobe tiež 🙂 Žiadny balíček zatiaľ neprišiel. Krásne sviatky aj tebe 🙂

   Like

 2. Jak to, že je tady tak pusto?
  Vždyť jsi znovu udělala tak krásnou chaloupku! A navíc jsi i skvělá perníková architektka! 🙂
  A sestrička, vieš, že aj ja mám podobný tanierok? No tento rok som ho zo sklepa ešte nevyzvedla… Ale ja to napravím! 🙂

  Like

 3. Krásná chaloupka. A zajímavé i ostatní fotografie. S tím virem by nám teď nepomohlo ani zavřít hranice. Jen začíná být zajímavý v tom, jak někoho nakazí a někoho naopak ne, i když s infikovaným byl dlouho. Někdo nemá žádné příznaky a někdo vážně onemocní. Někdo má těžké příznaky a nevytvoří se mu protilátky… Dělá si prostě co chce. Doufejme, že pomůže očkování… Snad jste si užili vánoce a to moře závidím .-)

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: