Design a site like this with WordPress.com
Get started

Letom svetom 3

Vitajte v tretej sérií retro fotiek. Náhodou som narazila na fotky fotené na film ruským fotoparátom Vilia, ktoré ešte neuzreli svetlo sveta.

Ich zverejnenie som odkladala na neurčito, lebo nahrávanie obrázkov na blog.cz bolo peklo (mimochodom, dozvedela som sa, že to tam už definitívne balia). Teraz, ako som už prešla na doménu viac “user friendly”, môžem vám ich sem slávnostne zverejniť.

Fotky pokračujú od série, kedy sme sa rozhodli zmeniť pôsobisko. Prvá fotka je z Melbourne a zbytok už z nášho slniečkového Queenslandu, od juhu až po severné Cairns a Port Douglas. Fotky sú v originálnej verzií, tak, ako boli vyvolané z filmu. Nie sú nijako upravované ani orezávané. Ako môžete neskôr vidieť, vo veľa prípadoch mám problém pri cvaknutí udržať fotoaparát rovno.

Dúfam, že sa vám niektoré z nich páčili. Kľudne mi môžete napísať do komentárov, ktorá vás najviac zaujala a čím, nech to tu máme trochu veselšie… a nezabudnite hlasovať za recepty v minulom článku!

10 thoughts on “Letom svetom 3

Add yours

  1. Myslíš ten “africký” strom? Má krásne sýto-červené kvety, tak to na fotke pekne vyniká 😊

   Ako sa má tvoja záhradka? Už si vyhnala tých hnusných slizniakov?

   Like

 1. Mám rád fotky na film, dlouho jsem odolával vstupu do digitálního světa, ale nakonec jsem se neubránil :-). Já bych si asi vybral tu předposlední, má zajímavý potenciál a prolínání různých odrazů se mi jako tvůrčí postup moc líbí.

  Like

  1. Tie fotky sú dosť o náhode, či sa mi ten film previnie, alebo nie. Navíja sa ručne, ale občas tie zúbky asi prešmyknú, snímok tam ostane a odfotí sa naň ďalší, ako v tomto prípade. Raz sa mi podarili až tri snímky cez seba, ale to už bol celkom chaos.

   Like

 2. Orchideje, strom, auto, jezero a prales 🙂 Se mi líbily nejvíc. Přišly mi takové “retro” fotky. Moc pěkné. S udržením foťáku rovně mám také problém 🙂 Mějte se moc hezky, Lenka Ju, jinak máš pravdu, probíhá hromadné stěhování z blogu, tak doufám, že to všichni stihneme a zas se setkáme, dostali jsme na to jen jeden prázdninový měsíc. Ale aspoň tak.

  Like

  1. Gratulujem k úspešnému zmigrovaniu blogu 🙂 Jediné, čo ma na tom zrušení blog.cz mrzí je, že tam sme tam mali skvelú komunitu, mali všetko pekne po kope, zverejňovali sa zaujímavé články… Teraz sme po tom internete takí roztrúsení. Možno by bolo fajn založiť nejakú skupinu.

   Like

 3. Simonko, mě nejvíc zaujala fotka s dvěma palmami :-), dýchá na mě z ní svoboda a volnost.. a vůbec celý blog máte úžasný.. :-). Konec blogu.cz mě taky moc mrzí, ale zkusíme se přesunout jinam a být nadále v kontaktu.. 🙂

  Like

  1. Ďakujeme 🙂
   Čo sa dá robiť… Ja si teraz ukladám vaše stránky do zoznamu linkov na spodku stránky, aby som vedela, kto je kde odsťahovaný. Potom mi, prosím, napíš tú tvoju 🙂

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: