Design a site like this with WordPress.com
Get started

Letom svetom 2 a rozhodnutie zmeniť pôsobisko

Vitajte v druhom pokračovaní seriálu “Fotíme s Viliou”.

Tajne dúfame, že sa už konečne začne jar, všetko kvitne, ale teploty jarné stále nie sú. V mysliach utekáme do teplého a slnečného Queenslandu. Na horách v Mt Kosciuszko je kopec snehu (233cm na vrchu) a lyžiarska sezóna tam ešte neskončila (web kamera). Dokonca v nedeľu tam má napadnúť 15cm nového snehu. Jedna naša známa, Lucia, tam chodí dosť často lyžovať. Rozprávala nám o tom zážitky. Keďže autá tu nemajú zimné gumy, parkuje sa pod horami (platí sa za vstup do hôr + parkovanie) a návštevníkov vozí od parkoviska do areálu skibus. Skipassy sú celkom drahá záležitosť. Na deň stojí okolo $125 (2.200Kč), záleží od strediska. Veľa australanov preto radšej chodí lyžovať na Nový Zéland alebo do Japonska.

Tak, a teraz k fotkám. Sú z druhého 32-snímkového filmu, ktorý sme mali v Prahe tesne pred odjazdom a cestoval s nami do Dubaja, Singapuru, Melbourne a Sunshine Coast. Po 5-tich mesiacoch sa nám podarilo spraviť posledný snímok a film vyvolať.

V článku o Dubaji som spomínala našu návštevu zatiaľ najvyššieho mrakodrapu Burj Chalífa. Tu je fotka, keď sme čakali na zarezervovanú vyhliadku. Ľahli sme si na trávnik pod palmu a pozorovali obrovský bazén, kde bola spievajúca fontána. Akurát ju čistili potápači, aby bola pripravená na večerné predstavenie. To sme potom pozorovali z mrakodrapu. Našťastie sme sa netlačili dole medzi obrovským davom ľudí.

Bolo príjemných 30°C, tak sme sa išli schladiť na trávnik pod palmu.
Táto fotka je z najväčšieho nákupného centra The Dubai Mall, kde bolo kopec luxusných značiek a krásneho arabského oblečenia. Chvíľu sme tam aj zablúdili. Bolo to obrovské. Je to totiž druhý najväčší obchodný dom na svete podľa celkovej plochy (1.124.000 m2). V prvenstve momentálne vedie New Century Global Center v Chengdu v Číne s celkovou rozlohou 1.700.000 m2.

Ďalšie fotky už boli zo Singapuru. V článku som spomínala návštevu Gardens By The Bay, tak tu je pár fotiek zo skleníku:

Keď začalo svietiť Slniečko, strecha skleníku “Flower Dome” sa zatiahla. Udržujú tam totiž konštantnú teplotu 23-25°C, aby rastliny neuhynuli. Keďže naše výlety sa niesli v duchu všetkého NAJ, toto bol najväčší sklenený skleník na svete, ktorý bol v roku 2015 zapísaný do Guinness World Records.
Sukulenty a v pozadí baobaby
Práve prebiehala sezónna výstava holandských tulipánov. Tie tvary a farby!

Ďalšie fotky už vznikli v Austrálií.

Táto konkrétne z pralesu v Olinda. Môžete si to porovnať s “normálnymi” fotkami v článku o návšteve pralesa.

Na moje prekvapenie je fotka dobre zaostrená. Zvoliť správne ohnisko, aby bola fotka ostrá, je často o náhode.

Pokračujeme fotkami zo Sandringhamu o ktorom som písala, že som ho objavila úplne náhodou keď som mala neďaleko prácu. Podotýkam, že všetky fotky sú “raw” – nie sú vôbec upravované.

Presúvame sa severnejšie, do štátu Queensland.

Tieto fotky vznikli v mieste našej svadby, na pláži. Dnes zrovna oslavujeme dvojmesačné výročie. Yay!

Celý vikend bolo bezoblačno. Na druhý deň po svadbe začal trochu fúkať vietor a boli vlny, tak som sa ich pokúsila vyfotiť. Časovo som to celkom trafila. Zrovna jedna vlna pekne šplechla.
Tu je náš Beach access #12. Tadiaľto sme vchádzali na naše svadobné miesto, kde nás čakalo pripravené okrem iného aj Boho Teepee s Moët-om, jahodami a čokoškami.

…a končím fotkami z Melbourne, kde som skúšala fotiť západ Slnka na posledné snímky. Neskôr bola obloha zo západu úplne ružovo-fialová, ale ja som už mala vyfotený film…

Vybehli sme za západom do St Kilda, ktorý bol tesne pred piatou hodinou.
A takto to vypadá, keď pozmeníte nastavenie clony a času. Je to rovnaké miesto, pár minút po odfotení horného snímku a už je z toho niečo úplne iné, s úplne inou atmosférou.

Dnes teda oslavujeme naše výročie “Cheers!” (nazdravie) a pomaly pripravujeme veci na moju narodeninovú oslavu v austrálskom štýle, ktorá bude za pár dní. Veľmi sa na ňu teším. Všetci naši známi potvrdili účasť tak sa tam pekne spolu stretneme.

Ďalší článok chystáme o našom zatiaľ najväčšom autovýlete (píšem “zatiaľ” lebo nás za dva týždne čaká ten najväčší) po Great Ocean Road vo Viktórií s návštevou atrakcie – 12 Apostles (také tie vysoké skaly čo trčia z oceánu). Počasie sme mali znovu nádherné, no keď sme sa vrátili do Melbourne, všetko je zase v starých koľajách – fučí a prší… a predsa sme radi, že sme mali možnosť za tých pár mesiacov spoznať Melbourne – “world’s most livable city“. Bola to zaujímavá skúsenosť. Je to také business mesto, vhodné pre mestskejšie typy ľudí… no nás to stále ťahá na sever, keď vieme ako dobre sme sa tam cítili.

Tak sme sa rozhodli počúvnuť naše srdcia… BUDEME SA SŤAHOVAŤ!

3 thoughts on “Letom svetom 2 a rozhodnutie zmeniť pôsobisko

Add yours

  1. Dodatečně vše nejlepší k narozeninám.Ať máš mimo vse ostatni obvykle i spoustu krásných a neobvyklych zážitků. Je super číst samé pozitivní komentáře.Jak to vypadá s pavouky? Ja jsem měla zafixovano Australie=největší semeniste jedovatých pavouku, ale co tak tady čtu,  zda se, ze v běžném městském životě se není čeho bát.Tak uz stačí jen překonat fobii z litani a jednou se do te Austrálie taky vydat, když si to plánuju uz od roku 1999

    Like

  2. Ďakujem! Ako sa vraví, každá minca má dve strany… síce je tu krásne, ale práca sa tu ťažšie hľadá a ešte je dosť dôležitý ten "work life balanc" pretože v Melbourne je vidieť ako sa tu ľudia ženú za peniazmi, "tvrdo pracujú" od nevidím do nevidím, ale zo života majú maximálne to, že večer zajdú ten zárobok prepiť a prejesť, inak život nič moc. Preto mám pocit, že medzi najlepšie varianty v AU patrí podnikanie, kde nie si nikomu otrokom, ale sám sebe pánom. Podmienky pre podnikanie sú tu skvelé a ak má k tomu človek ešte dobrý nápad, má vyhrané. Opak než v ČR/SR kde sa vymýšľa všeličo možné, aby komplikovali živnostníkom život Inak žiadnu háveď sme tu ešte nevideli – pavúky a hady sú väčšinou mimo mesto a ľudskú spoločnosť moc nevyhľadávajú. Veď ak našetríš na letenku a prekonáš fóbiu, radi ťa tu uchýlime

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: