Design a site like this with WordPress.com
Get started

Cestou do Austrálie – tropický SINGAPUR 1

Miesto, ktoré ma na našej ceste zatiaľ najviac očarilo bol Singapur. Doteraz naň spomínam. Budem na to potrebovať asi dva články, ak nie tri.

Prvý napíšem o meste všeobecne, a v druhom sa budem venovať len Marina Bay a okoliu.

Keď sme vychádzali z letiska, pri východoch nás zaujala jedna krásna vec. Dalo sa na to pozerať hodiny.

Volalo sa to “Kinetic rain”, najväčšia kinetická umelecká socha na svete (práve si uvedomujem, že naše výlety sa nesú v samom NAJ duchu od budovy, po fontány, umelecké diela a čo ja viem čo ešte). V ruke máme pas a papier s informáciou, že za drogy nás môžu popraviť. Nuž, hurá von z klimatizovaného letiska. Vonku sme dostali obrovskú facku tepla.

Našli sme náš transferový autobus (veľmi podobný model ako bol v Dubaji) a nasadli. Ľudia tu nie sú moc zhovorčiví. A už vôbec nie keď máte kufre, ktoré majú dokopy skoro 80kg.

Do hotela sme dorazili asi o polnoci. Vyfackaní teplom, chladom a znovu teplom a v hoteli chladom, sme prišli na recepciu. Hotel vyzeral nenápadne. Mali sme objednané niečo cez booking. Bolo to trochu drahšie, ale na fotkách to vyzeralo dobre. Akási “club room”. Nevedela som, že som zabookovala nejakú vyššiu triedu špeciálne v šiestom poschodí… Pani na recepcií (na to koľko bolo hodín) bola milá a prívetivá. Veľmi som nevnímala čo nám vysvetľovala. Informácií bolo na mňa až až. Našťastie nám to dala aj na papieri. Medzi rečou nám oznámila, že nám upgrade-uje izbu na TOP. Nevedeli sme o čo ide, až kým sme tú izbu nevideli.

Vonku bol bazén, ktorý sme nevyužili, lebo sme mali 10 min peši od hotelu more. Izba bola v podstate ako byt a bolo tam úplne VŠETKO! Od drobností ako papuče, dáždnik, kávovar s kapslami, čaje, komplet vybavená kuchyňa, kúpeľňa so sprchovým kútom i s vaňou a jednorázovými zubnými kefkami, zubnou pastou, holítkom a pod… až po smartfón s volaním zdarma po celom Singapure, UK, Číny a Indie… žehličku, pračku so sušičkou, ktorú sme veľmi ocenili + každý deň nám zdarma vyprali dva kusy akéhokoľvek oblečenia. S radosťou som si dala vyprať šaty, ktoré som mala od soli a piesku z Dubaja a ešte v ten večer som si ich pokydala jednohubkou, ktoré nám servirovali v privátnom salónku s koktejlom.

Koktejly a jednohubky v salónku pre “club” hostí boli servírované každý večer medzi 18-20h. Dress code bol business casual. Toto je zrovna sladká časť. Napravo pokračovali slané teplé aj studené jedlá a alkohol ako Johnnie, Bacardi a víno. All you can eat and drink.

V Singapure bolo cez deň nádherných 32°C a vlhkosť sa pohybovala okolo 65-95%.

Ovzdušie bolo často nasýtené vodnými parami, čo robilo pocitovú teplotu vyššiu. My sme tam našťastie neboli na návšteve v tých najväčších horúčavách. Občas sme mali príjemný chvíľkový tropický dážď, ktorý vzduch schladil tak na 26°C.

Inak všade bolo krásne, čisto… majú tam zakázané žuvačky. Kto netuší prečo, nech sa ide pozrieť do Prahy pred Hlavní nádraží.

Na horizonte bolo strašne veľa nákladných ľodí. Nikde inde sme ich toľko nevideli ako tu.
Prechádzka po pláži pred tropickou búrkou, milión lodí v pozadí.
Dôkaz, že polícia to tam má pod palcom. Na lavičkách bol zákaz ležania (spania). Chlap dostal pokutu, policajti sa pohli ďalej a on si naspäť ľahol. Veď to má už zaplatené…
Durian na tržnici, typický svojim zápachom. Na niektorých miestach je dokonca zakázané konzumovať ho.
My sme boli odvážni a stravovali sa kde aj singapúrčania. Žiadnych turistov sme za celú dobu nestretli. Máme radi, keď si môžeme skúsiť žiť ako domáci. Toto jedlo bola sépia na niečom s niečím posypaná pravdepodobne arašidmi. Nič nám po žiadnom jedle nebolo, takže pohoda.
Všade bol obrovský výber čerstvého vynikajúceho sushi. Akurát v týchto balíčkoch boli skúpi na sójovú omáčku.
Skúsili sme typické jedlo “Laksa” (laxatívna nebola, len pikantná) a ďalším typickým miestnam jedlom sú “dumplings” plnené mäsom. Na raňajky som si ich občas dala, skúsila som aj raňajkovú nudlovú polievku, lotos pie a taktiež niečo s niečim na niečom.
Na izbe sme si v príručke “Live like local” naštudovali dôležité frázy a vyrazili do ulíc so singapúrskym smartfónom s navigáciou.
Autá tam jazdia naľavo a mestská hromadná doprava sa volá SMRT. My sme ňou žiaľ nešli, vozili sme sa taxíkom. Nie sú tam tak drahé.

V Singapure nebol čas na nudu. Je to neskutočne rôznorodé miesto. Občas sme mali náladu vydať sa len na pláž, sadli si a počúvali ako šumia vlny… a keď sme boli v Gardens by the Bay, tam bolo nádherne! To sem ešte musím dať, do ďalšieho článku ako pokračovanie.

2 thoughts on “Cestou do Austrálie – tropický SINGAPUR 1

Add yours

  1. Super článok Miešali sa vo mne pocity.Zaujímavé a moderné miesto a do toho – v ruke máme pas a papier s informáciou, že za drogy nás môžu popraviť  … MHD miestny volajú SMRŤ A keď som videl singapurské sushi – to by bol running !!Chcem viac 😛

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: