Design a site like this with WordPress.com
Get started

Výlet na Peninsulu a dychvyrážajúci zážitok

Ako som už sľúbila, dnešný článok bude o neplánovanom výlete na Peninsulu.

Čas rýchlo letí, a nám tu pomaly začína svadobná atmosféra. Dokončujeme prípravy a všetky dokumenty, ktoré k tomu potrebujeme mať takže sme trochu zaneprázdnení.

Všetci nám hovoria, že pláž v Noose je nádherná a máme sa na čo tešiť. Celé sme si to v podstate vybrali náhodne. Neverila som, že budeme mať svadbu na pláži. Bol to len taký náš sen o ktorom sme netušili, že sa naozaj uskutoční. Tak nejak sa to vyvinulo, asi ako väčšina našich udalostí.

Raz, keď som nedostala ani jedno meranie a vonku bolo znovu slniečkovo, premýšľali sme, čo s načatým dňom. Obzerali sme, čo je v okolí. Jirko spomínal, že by sa raz chcel ísť pozrieť do Peninsuly. Je to z Melbourne asi 110 km. Ani neviem prečo, ale zdalo sa mi to ďaleko na to koľko už bolo hodín. No potom si vravím… poďme. Tak sme sa naozaj vybrali na náš (zatiaľ najvzdialenejší) výlet v Austrálií. To sme ešte netušili čo nás čaká. Myslím, že sa nemusím ani veľmi rozpisovať, fotky budú hovoriť za všetko.

Prstom na satelitnej mape sme vybrali bod, kam by sme chceli ísť. Cestou bolo tak nádherne, že sme zastavili aj na Rye Beach.

Toto je zatiaľ najkrajšia momentka ktorá sa nám podarila (Rye Beach)
Miesto bolo tak nádherné, že by som tam kľudne išla bývať

Ďalšou zastávkou bola Sorrento Back Beach s výhľadom na oceán. Okolie bolo dychvyrážaujúce. Nikdy v živote sme nič také na vlastné oči nevideli. Vyskočila som z auta a nevedela čo mám skôr fotiť, keď tam bolo tak nádherne…

Potom som sa skľudnila, že radšej nasajem tú miestnu atmosféru, a budem sa chvíľu len kochať. Ľudia tam v tichosti sedeli na lavičkách a pozorovali. Jedna pani sa k nám prihovorila, že asi ani netušíme aké máme štastie. Zrovna dnes je vzácny okamžik: k pobrežiu priplávali veľryby, a ukázala smerom kde boli.

A naozaj! A rovno štyri. So zatajeným dychom sme sa pridali k pozorovaniu. Keď nejaká vychrstla vodu, väčšina z nás zvolala emotívne “Oooo!”. Pokúsili sme sa ich vyfotiť aj natočiť.
Naše prvé pozorovanie veľrýb.
To je pohodička. Pánko chytá (veľ)ryby.
Pravé oceánske vlny! To nie je uhlom záberu, naozaj sú také veľké (10 sekúnd na to som už zdrhala preč).
Cestou naspäť sme sa zastavili na vyhlásené Fish & Chips v Sorrente. Kalamárové krúžky nemali chybu. Porcia bol tak obrovská, že sme to dojedali ešte na druhý deň.
Austrálska freeway. Všetci tu poctivo dodržujú rýchlosť a jazdia slušne. Za prekročenie sú vraj vysoké pokuty.

Teraz sa nám už asi nepodarí vyprodukovať ďalší článok do svadby (Jirko ju rád volá výletom, kde si, citujem: “konečne oddýchne”) a ja začínam mať viac práce, tak sa zatiaľ majte krásne a na záver prikladám fotku nášho prvého kváskového chleba v Austrálii.

Hurá! Po dlhej dobe znovu spoznávame chuť európskeho chleba.

Ak máte záujem o recept a máte doma žitný kvások (alebo by ste si ho vedeli založiť), rada vám ho pošlem.

One thought on “Výlet na Peninsulu a dychvyrážajúci zážitok

Add yours

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: