Design a site like this with WordPress.com
Get started

Momentálny život v Austrálii

Ozývam sa, aby som vám podala update zo života v tejto (navonok úžasnej) zemi. Snažíme sa z tejto aktuálnej situácie nezblázniť. Keď je príležitosť, vybehneme do prírody vyvetrať si hlavu.

Pred Vianocami nám tu vypukla tzv. pandémia. Od 17.12.2021 otvorili Queenslandské hranice pre očkovaných. Zo začiatku nám vláda tvrdila, že očkovaní Kovid nebudú prenášať. Potom to zmenili, že ho síce prenášajú, ale menej, než neočkovaní… a teraz, keď očkovaní môžu všade a neočkovaným zakázali takmer všetko, máme tu najhoršiu vlnu Kovidu od kedy vlastne toto všetko začalo (keď nebolo očkovanie). Očkovaní to tu paradoxne šíria najviac, lebo ignorujú príznaky a myslia si, že vďaka tomu Kovid nemôžu chytiť, alebo že sa im nič nemôže stať.

Preočkovanosť v celej Austrálií je 93% (k lednu 2022, vo veku 16+, 2 a viac dávok) väčšina ľudí sú poslušní občania a bez pochybností robia, čo im vláda povie.

Teraz sa ide booster a denné prípady aj tak stále rastú. V štáte NSW sú teraz na 38 625 prípadoch denne, Victoria je na takmer 22 000 za deň a Queensland skoro 11 000. Vláda znovu mení tvrdenia o očkovaní. Dnes sa už máme dať očkovať, aby sme nezaberali miesto v nemocnici (aj keď tam teraz končia aj plne očkovaní).

Len včera v NSW zomrelo na Kovid 8 ľudí (všetci v dôchodkovom veku):
5 z nich bolo plne očkovaných (dve dávky)
2 z nich neboli očkovaní a
1 bol plne očkovaný + booster

Nejak to celé nedáva zmysel. Niektorí ľudia tvrdia, že očkovaní to šíria menej, ale keď neočkovaný má zákaz chodiť do reštík, fitka, na koncerty, do kina, do múzea, do knižnice atď. a hotspoty sú práve na týchto miestach, kto to asi tak šíri? Teraz už je to jedno. Vláda sľúbila za naočkovanie odmenu – SLOBODU, tak nemôže sklamať. Ministri zdravotníctva (ako to už teraz absolútne nemajú pod kontrolou) začali tvrdiť, že sa tomu aj tak nevyhneme a počíta sa, že to chytí každý. Nainfikovať sa zrazu nevadí, aj keď je tu stále Delta.

Mimochodom, Austrália nakúpila 220 miliónov posilujúcich dávok pre 25-miliónové obyvateľstvo. S koľkými boostrami sa ešte počíta? Žiadne poctivé očkovanie predsa nefunguje tak, že by sme sa museli dať preočkovať tak často, a to ešte stále tou starou vakcínou na starú (prvú) variantu. Veď tvrdili, že sa to dá ľahko upraviť na novú. Prečo sa do ľudí aplikuje stále tá stará, keď Omicron ju obchádza ešte viac než Delta? Vláda zúfalo tvrdí, že to stále ešte nejako funguje. Čo vám na to (že sa stále podáva stará vakcína na novú variantu) vravia u vás? Veď keby tie staré dávky fungovali a telo by sa naučilo vytvárať si protilátky, tak sa nemusíme (znovu tou starou) preočkovnávať. Neviem ako vám, ale mne to už akosi nedáva zmysel.

Ešte koľko dávok?

Naše ministerstvo zdravia už nepriamo priznalo, že po očkovaní môžeme dostať myokarditídu, infarkt, mŕtvicu, zrazeniny a podobne, avšak stále tvrdia, že je to vzácne. Podľa hromady príbehov, čo sa tu zmedializovalo, to až tak vzácne nepripadá a deje sa to hlavne u ľudí pod 40 rokov. Naočkovaných je tu približne 23mil ľudí a prípady sa pohybujú v päťciferných číslach. “One in a milion” (ako média stále opakujú) to nebude. To sa v 10mil Česku buď nejaký ten prípad asi úplne stratí, alebo tam nie sú naočkovaní toľkí mladí, alebo nikoho nenapadne, že by napr. taký infarkt mohol byť z očkovania. Ťažko povedať.

To, koľko ľudí si kôli rôznym vládnym nariadeniam vzalo minulý rok život, radšej rozmazávať nebudem. Jedna bývala kolegyňa prišla minulý rok o dvoch kamarátov, lebo to, čo sa deje, neuniesli. Nejaké objektívne štatistiky je veľmi ťažké dohľadať. Ktovie prečo.

Keby tým vysoko-postaveným naozaj záležalo na našom zdraví, prečo sa nehovorí o prevencií a akákoľvek úspešná liečba je buď verejne zosmiešnená, alebo zakázaná? Niektorí ľudia dokonca ani nevedia, že sa vo svete používajú aj iné postupy, než vakcína. Japonsko, India a dokonca aj tí odvážnejši doktori v USA úspešne (a hlavne včasne) liečia svojich obyvateľov, aby to nedotiahli až do nemocnice. Naši doktori majú Kovid zakázané liečiť (a čo i len sa o tom baviť), pod výhovorkou, že na to žiadna liečba nie je schválená (pozn. ani vakcína stále nie je plne schválená, ale to zjavne nevadí). Keď tu niekto chytí Kovida, má sa izolovať, dať si utlmovák na príznaky a vyčkávať, či mu nebude horšie. Toto nám povedia po dvoch rokoch, čo tu ten vírus je. Vakcína sa stihla poslať medzi ľudí po necelom roku, čo tu ten vírus bol, a po dvoch rokoch stále nemáme žiadnu schválenú (ani pokusnú) liečbu? Veď to nie je normálne.

Je známe, že najlepšia ochrana pred rôznymi vírusmi je dostatok vitamínu D (pobyt na slnku), vitamínu C, omega-3 a zinku. Prečo tu majú o tom doktori teraz zakázané hovoriť? V nemocniciach končia hlavne obézni ľudia a cukrovkári, a potom tí, čo sú z tohto tak vystresovaní, že sú zatvorení doma a nikam nechodia, necvičia, nemajú čerstvý vzduch a slnko. Prečo sa o tom nehovorí? Potom nikto nechápe, ako nejaký mladý človek mohol mať tak ťažký priebeh… ako je to vôbec možné? Kopec mladých ľudí má napr. aj cukrovku, ktorá priebeh zhoršuje. Lenže médiá nám nikdy nepovedia celý príbeh, len zdôrazňujú nízky vek. A to sa mi nepáči. Povedia nám len to, čo sa im hodí.

Cenzúra je ďalšia vec. Asi ste si už všimli, že na sociálnych sieťach sú povolené len názory, ktoré podporujú očkovanie. Ľudia sa tam hrde fotia, ako sa davajú očkovať, na profilovky si dávajú odznaky. Akékoľvek názory, či otázky, ktoré by mohli spochybniť ich účinnosť, sú zosmiešnené, označené ako misinformation, alebo bez pádneho argumentu zmazané. Keď niekto na tieto otázky nemá odpoveď, snaží sa im vyhýbať alebo ich radšej zmaže, niečo je asi zle. Ak by vás zaujímalo, kto tieto sociálne siete (a Big Media) dotuje, a ako to vlastne celé funguje, odporúčam TÚTO KNIHU. Ale ak sa nedokážete ani len pohrávať s názorom, že by niektorí ľudia mohli byť extrémne skazení, nemá cenu si ju kupovať. Neviem ako vy, ale mne si stačí spomenúť na hodiny dejepisu, čoho boli v histórií ľudia schopní, a až tak nereálne mi to potom nepripadá. Akurát v dnešnej dobe je to viac sofistikované.

Kontroverzný prípad, o ktorom vám v ČR asi nepovedali, je prípad 12-ročnej Maddie z USA. Zúčastnila sa klinickej štúdie pre Pfizer a po druhej dávke skončila na vozíčku. Pfizer vo výstupnom reporte tieto vážne skutočnosti zamlčal a prípad absolútne nerieši. Nikto sa rodine neozval, nikto sa o to nezaujíma. Museli ísť kôli tomu na súd. Úryvky z videonahrávky:

De Garay vysvětlila, že poté, co dostala druhou dávku vakcíny proti koronaviru, začala její dcera pociťovat silné bolesti břicha a hrudníku. Maddie popsala závažnost bolesti své matce jako „mám pocit, jako by mi bylo vyrváno srdce přes krk“.

“Stále nemůže strávit potravu. Má… hadičku, aby dostala výživu,” řekla De Garay Carlsonovi. “Také nemohla v jednu chvíli chodit, pak mohla… Nechápu proč a [lékaři] nezkoumají proč… teď je zpět na invalidním vozíku a nemůže držet krk.”

Carlson se zeptal, zda rodinu kontaktovali nějací úředníci z Bidenovy administrativy nebo zástupci společnosti Pfizer.

“Ne, nekontaktovali” odpověděla.

“Reakce osoby, která vede test vakcíny, byla strašná,” řekla. “Chtěli jsme vědět, jaké příznaky byly hlášeny, a nemohli jsme na to ani dostat odpověď. Bylo to jen to, že‚ my hlásíme Pfizeru a oni hlásí FDA.‘ To je vše, co máme.”

Po svém srdcervoucím zážitku matka z Ohia řekla, že je stále „za vakcinaci, ale také za [poctivý] informovaný souhlas“. De Garay zmínila, že její případ zviditelňuje, protože má pocit, že by si každý měl být plně vědom tohoto tragického incidentu, a dodala, že situace je „potlačena a skryta“.

“Prostě to není správné,” řekla.

“Potřebují provést výzkum a zjistit, proč se to stalo, zvláště lidem ve studii. Myslela jsem, že o to jde,” uzavřela De Garay.

Nie je to zvláštne? Pfizer nemá záujem zbierať dáta o závažných reakciách, ani keď sa niekto zúčastňuje klinického testu. Teraz sa to snažia natvrdo pretlačiť pre deti. Sú zbavení akejkoľvek zodpovednosti a vývoj im platí vláda. Keď s istotou tvrdia, že to už malo kopec ľudí a je to “save and effective”, prečo za to konečne nepreberú zodpovednosť, ale stále ľuďom dávaju podpisovať ten alibistický papier?

Ďalší problém, bagatelizovanie protestov. V Austrálií chodia každý týždeň protestovať milióny ľudí do ulíc v Melbourne, Sydney, Brisbane, Perthe, Adelaide… ale aj mimo hlavné mestá. Áno, milióny. Došla k vám táto správa? Predpokladám, že ak áno, povedali vám, že ich bolo len pár tisíc. Ľudia sú už unavení mandátmi, politikou, cancel cutlure… Neočkovaní, ale aj očkovaní. Kopec z nich sa dalo naočkovať, aby neprišli o prácu, veľa z nich skončilo v nemocnici s vážnymi nežiadúcimi účinkami, ale stále nám nedajú pokoj s ďalšími dávkami, aj keď je celý národ preočkovaný cez 93%. Teraz sa ide po malých deťoch a tehotných ženách. Najväčší protest sa teraz pripravuje na 23.1.2022. Myslím, že by mal byť dokonca celosvetový.

Som zvedavá dokedy toto šialenstvo ešte potrvá. Mám pocit, že po príchode vakcín je to ešte horšie. Všetkých nás rozdeľujú, ľudia sa obviňujú… Nakoniec to nebudú politici, ale my, čo po sebe budeme hádzať kameňmi. Oni to stádo len potrebujú správne nasmerovať, o zbytok sa postarajú samotní občania. Mnohí sa nechali naočkovať len kôli tomu neznesiteľnému náporu okolia, nie, že by to chceli. Mnohí to ľutujú. Hlavne tí, čo sa z tej vzácnej myokarditídy dostávajú už niekoľko mesiacov. A teraz nám vravia, že očkovanie chráni len 5 mesiacov a všetci to budú musieť podstupovať znovu, bez výnimky. Výnimka po vážnej reakcií (kedy sa vyžaduje hospitalizácia a uznajú, že je to z vakcíny) sa dáva len na 6 mesiacov. Za výnimky sú doktori sledovaní a zpovedaní ako za nejaký zločin. Naivne dúfam, že toto “divadlo” čoskoro skončí.

Majte sa krásne. Dúfam, že ste si v kľude užili aspoň tie sviatky. My sme ich strávili na motorkách (keď nepršalo). Už sa učím jazdiť na veľkej – Jirkovom Tigrovi 800. V listopadu som si spravila veľký řidičák.

A moje prianie do nového roku? Aby ľudia začali byť viac skeptickí. Aby si uvedomili, že keď nám niekto niečo chce tak veľmi nanútiť, ale nedokáže nič zaručiť a zároveň sa vyhýba zodpovednosti, nebude to úplne fair. U nás je ten nátlak naozaj zvláštny.

Napíšte mi do komentárov, či vás informujú aspoň o tých veľkých prípadoch (Maddie alebo stávky), ktoré som spomínala, alebo sa to k vám nedostane vôbec. Celkom ma to zaujíma. Ďakujem!

3 thoughts on “Momentálny život v Austrálii

Add yours

 1. Popravdě, zajímám se o vše kolem očkování paradoxně čím dál méně. Očkovaný jsem, mám i třetí dávku a snažím se postupovat tak, abych měl sám pocit, že jsem udělal to, co se mi v tu chvíli zdálo být správné. Jestli se vědecký názor na základě pokračovacího výzkumu obrátí, ok, to se děje téměř pořád, ostatně – jak jsi správně podotkla – je to základ, na kterém je věda jako taková postavena.

  Nesnáším extrémy, takže příliš velký tlak ve mně vyvolává přirozený protitlak v zájmu zachování rovnováhy. Slýchám spoustu zjevných pitomostí z obou stran barikády, ale nemíním se s nikým hádat, protože hádka má smysl jen v případě, že po ní přijde koncenzus nebo katarze a to tedy opravdu není tento případ. Jinak je to čistá ztráta času a já se snažím si svého zbývajícího času vážit.

  Stejně je to nejspíš akademická debata, protože se během pár dní všechno změní: Srbsko vyhlásí Austrálii válku kvůli Novaku Djokovičovi a budou najednou úplně jiné starosti :-).

  Like

  1. Ďakujem za komentár. Presne tak by to malo byť. Človek by mal do toho ísť s presvedčením, že je to to správne, ale tu je na to tak veľký nátlak a pritvrdzujú, že deti (od 5tich rokov) nebudú môcť ísť do škôl bez očkovania a podobne. Nechali vyhádzať neočkovaných doktorov, sestričky, učiteľov… Toto sa už naozaj nikomu nepáči, je jedno aký status má. To, či je niekto zdravý a negatívny, nikoho nezaujíma, pritom je vidno, že očkovaním sa kolektívna imunita nekoná. Sloboda je podmienená očkovacím statusom. A to sme na 92% a ak teda majú v nemocnici skončiť len neočkovaní (ako vláda tvrdí, že si ich vírus nájde), prečo toľko paniky? Celých 8% tam predsa určite neskončí a nemocnice z toho neskolabujú. Problém vidím vo vyhodenom zdravotníckom personále. Len v našom štáte je ich minimálne -7000 a mínus naočkovaný personál, ktorý musí byť v karanténe. Ako môže byť vôbec nejaká vláda tohto schopná?

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: