Design a site like this with WordPress.com
Get started

Dva mesiace v Austrálii a plánovanie svadby

Posielame zimné pozdravy do letnej Európy. Poslušne hlásime, že sme zdraví a máme sa dobre.

Dnes sú to presne dva mesiace kedy sme sem vstúpili, takže si užívame už 3 mesiace voľna. Ja už síce pracujem, ale stále mám pocit, že dovolenka ešte neskončila. Dnešný článok bude hlavne obrázkový. Dnes zrovna nemáme básnické črevo.

Konečne nedietne jedlo. Upiekli sme si domácu pizzu. Jirko mi v kuchyni pomáha rád. Spolu tvoríme zohranú kuchársku dvojku.

Posledné dni tu máme typickú prímorskú zimu. Je tu vlhko, tým pádom je chlad pocitovo výraznejší. Teraz je to presný opak toho, keď sme boli v Singapure. Tam bolo pre zmenu vlhké teplo… A keď vidím tie teploty v Dubaji, som rada, že sme tam neboli v lete. Už vtedy tam bolo poriadne teplo a museli sme si dávať pozor, aby sme nedostali úpal.

Po pláži sa teraz prechádzame v kabátoch. Je tu kopec krásnych mušlí.

Zimné obdobie je tu v znamení citrusov. Vtedy tu totiž dozrievajú. V supermarketoch sa tu teraz predávajú po tonách. Okrem iného tu teraz rastú tieto podzimné/zimné kvety.

Strelícia – častá dekorácia predzáhradok, banksia v pozadí.
Toto som vedela ako sa volalo, lebo sa to v zime dáva do svadobných kytíc, ale už som zase zabudla.
Škoda, že sa nedá zdieľať aj vôňa eukalyptu.
Keď sme cestovali metrom, zaujala ma na zastávke táto kaktusová kompozícia.

Vďaka práci spoznávam každý deň nové miesta. Som zvedavá, za akú dobu budem poznať celé mesto aj s predmestím. Šoférovanie je už úplne bezstresové. Už sme 100 %-tne prepnutí na ľavú stranu. Nechcem vedieť čo to s nami spraví keď prídeme znovu do Európy.

Zhustená premávka na ceste z práce. Vyzerá to hrozivo, ale nikdy to nebola kolóna v ktorej by sa dlho stálo.

Nikdy by som nečakala, že moja práca bude tak rozmanitá. Moja predstava bola vždy, že to bude vysedávanie v kancelárií a občas vás pošlú na nejakú služobnú cestu (akurát v poslednej dobe mi začalo vadiť bývanie v hoteloch… až na ten upgrade na luxusný apartmán, čo nám dali v Singapure, mi ostatné hotely vždy nejakým spôsobom vadili). Teraz mám našťastie každý deň iný; iné miesto, noví ľudia, keď je čas, pozvú na kávu/čaj/cookie a pokecáme, vymeníme kontakty. Tu to to všetko funguje na známostiach. Už sme si dali vyrobiť aj vizitky.

Včera som bola na meraní jedného dvojposchodového bytu. Tento týždeň už pracujem samostatne. Prvý deň to bolo stresujúce, ale čím viac som toho nakreslila, tým viac ten stres opadal a ja robím menej chýb. Pri vstupe nás vítala kočička. Bol to Ragdoll. To sú tie čo aportujú ako psi.

Motala sa nám trochu pod nohy, tak som mala možnosť pohladiť si ju. Mala príjemne hebký kožúšok.

Jirkovi sa už tiež začína dariť nadväzovať kontakty. Už bol aj na pohovore a mal z toho dobrý pocit. Ľudia boli príjemní. Uvidí, čo sa vyskytne. Možno niečo také náhodné ako mne toto. Keď budeme mať prácu obaja, bude to hneď o inom. Tento týždeň tu končí finančný rok, tak od 1.7 sa vraj zvyknú firmy prebúdzať a naberať, takže by to mal byť ideálny čas. V lete zas všetci dovolenkujú, tak to potom pravdepodobne znovu utíchne.

Ja myslím, že je to dobré tak ako to je. Aspoň máme čas na naplánovanie svadby, ktorá bude v Queenslande (kôli teplu). Je tam krásnych 23°C a suché obdobie. Už dávno sme sa pohrávali s myšlienkou, že by svadba bola na pláži, ale pripadalo mi to nereálne. No tento sen sa asi stane skutočnosťou. Verím, že si to tam užijeme.

Tu to bude. Fotka je od našej “marriage celebrant” Natalie. Síce je prehnane vyfotošopovaná, ale je tam krásne.

Ak sa nám tam zapáči, asi tam aj rovno zostaneme.

2 thoughts on “Dva mesiace v Austrálii a plánovanie svadby

Add yours

  1. Ahoooooj, pozdravy do Australie :)To ze se stehujete, to sem vedela, to mi Miki rekl, ale ted si si nim pisu a padla na vas rec a vylezlo z nej ze ste az tak daleko :)Simcu neznam (jen Miki sem tam neco vzpomnel – takze ahoj, ja sem Martina) 🙂 , ale Zezu uz dlouho :)Takze vas chci jen pozdravit a poprat vam at se vam tam dari a jste spokojeni 🙂 super ze vedete taky tento blog 🙂

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: