Design a site like this with WordPress.com
Get started

Noosa a Eumundi – spomíname na svadbu

Od našej svadby v Austrálií ubehli už 3 mesiace a keďže sme naspäť v Queenslande, rozhodli sme sa, že znovu navštívime miesto činu – Noosa a Eumundi.

Bol to zvláštne príjemný pocit vrátiť sa na miesto kde sme boli prednedávnom. Vôbec sme nepočítali s tým, že sa tam znovu objavíme po tak krátkej dobe. Počasie sme mali pekné, len o trochu teplejšie, okolo 30°C a bolo to cítiť. Slnko hrialo o dosť silnejšie.

Blížili sme sa k Eumundi a okolie i cesta nám už boli známe. Keď sme dorazili do The Diary, miesta kde sme bývali, objavila sa nám nádherná scenéria ako minule. Vôbec sa mi z tadiaľ nechcelo odchádzať. Veď uznajte…

Ahh… tu sme bývali. Stále to tam všetko kvitlo. Tentokrát navyše s fialovou Jacarandou (vzadu).
Spomienková: Takto sme z tadiaľ pred tromi mesiacmi kráčali na svadbu.

Navštívili sme aj Eumundi Market, ktorý sa koná 2x do týždňa. Na to, že to bolo v pracovný deň, tam návštevníkov bolo rovnako veľa ako cez víkend. Objavili sme stánok s Českou vlajkou a čo nevidíme – predávali tam TRDELNÍK! Hneď sme si jeden kúpili.

Pražský trdelník pečený na uhlí v Austrálii, mňaaam! V druhej ruke je Ginger Beer – zázvorové “pivo”.

Poklábosili sme s českou pani pôvodom z Prahy, čo mala stánok s trdelníkmi. Jej manžel bol Australan z Melbourne, ale presťahovali sa do Brisbane (ani som sa nemusela pýtať prečo). Deti majú odcestované po celom svete. Myslím, že spomínala aj Kanadu… a že by potrebovala niekomu prenechať jej business s trdelníkmi, že chcú ísť za vnúčatami. Mali by sme sa jej ozvať a stretnúť kým tu ešte sú. Našla som na ňu aj kontakt.

V opojení škoricovej vône trdelníku a krásy nášho svadobného domčeku sme sa vybrali na pláž kde sme mali svadbu. Slniečko pražilo čim ďalej tým viac a my sme boli nesmierne radi, že sme ju mali v zime, kedy nebolo ešte tak teplo.

Náš vstup na pláž, Beach Access 12.
Vstup klasicky strážil divoký moriak, ktorý sa predomnou začal predvádzať. Keď som ho videla prvý krát, mala som z neho strach lebo som nevedela či sú agresívni (keď tu je to s tými zvieratami rôzne). Ale tentokrát som už bola oboznámená s tým, že sú neškodní, tak som sa k nim nebála priblížiť a dokonca si jedného aj chytiť.

Vošli sme na pláž a ľudí tam bolo podstatne viac než v deň našej svadby. Boli sme tam v rovnaký čas kedy sme mali obrad a stav bol takýto:

Na tomto mieste sme mali obrad, akurát pláž bola bez ľudí. V ten moment sme si uvedomili, aké nesmierne šťastie sme vtedy mali – ako na málo ľudí, tak aj na počasie a čistotu oceánu.

8°C navyše bolo značne cítiť, more bolo po daždi celkom špinavé a fúkal vietor. Čítala som, že to vie byť na svadbe celkom otravné, lebo ľudia sa navzájom nemusia počuť a asi by som nemohla mať účes aký som chcela, lebo by som mala vlasy rozfúkané po celej tvári.

That’s it! Tu je náš Beach Access #12 na pláži.
Tu je mapka pre lepšiu predstavu.
Toto bola Main Beach. V článku o svadbe som ho myslím spomínala, že sme nechápali prečo je tam tak veľa ľudí. Tak a teraz ich tam bolo ešte viac. Po ľavej strane bola reštaurácia Sails, kde sme mali vynikajúcu svadobnú hostinu.
Spomienková: Tu sme už kráčali plážou na svadobnú večeru.

Premýšľali sme, že by sme do Sails zašli znovu, ale to asi necháme na inokedy. Zbehli sme do miestneho kebabu. Jirko si dal kebab a ja Fish & Chips. Obidve jedlá boli výborné. Čerstvé ryby a morské plody proste nemajú chybu.

Majiteľ stánku bol asi vtipálek… surfovanie na kebabe… tak to ma pobavilo.

Bol to krásny deň. Spomienky na našu svadbu máme veľmi príjemné – všetko vyšlo, žiadne stresy, žiadne zdĺhavé a komplikované prípravy… Poriadne sme si ju užili a často na ňu spomíname. Bola to pre nás tá najdokonalejšia svadba na svete.

Keby to šlo, hneď by sme v Noosa zostali. Lenže s prácou je to tam vraj náročnejšie než v Brisbane. Ktovie, možno raz.

3 thoughts on “Noosa a Eumundi – spomíname na svadbu

Add yours

  1. Ahoj, dlouho jsem tady nabyla a vidím, že je u vás horko a my tady mrznem (zatím mírně). Zvířátka nic moc (pavouci apod.) až na velryby, klokánky a vás dva   

    Like

  2. Sledujeme, že sa vám tam nejako ochladilo a dokonca aj napadol sneh Tu je príjemných 26°C, v Melbourne sú záplavy, tak sme radi, že sme zmenili pôsobisko. Zrovna dnes sme boli na veľmi peknej vyhliadke a vraveli sme si, že tu je to o dosť krajšie.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: